Żoliborz Artystyczny. Osiedle Dom Development w Warszawie

2013-05-16 13:51
Żoliborz Artystyczny. Osiedle Dom Development w Warszawie
Autor: Dom Development Nowe mieszkania w Warszawie już w 2014 roku będą dostępne na osiedlu spółki Dom Development Żoliborz Artystyczny

Spółka Dom Development rozpoczęła budowę osiedla Żoliborz Artystyczny. W ramach inwestycji na warszawskim Żoliborzu powstanie 1700 mieszkań. Na 10 ha działce zostanie wybudowanych 13 budynków mieszkalnych. I etap inwestycji, którego wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo, obejmuje budowę trzech budynków, w których znajdą się 223 mieszkania. Nowe mieszkania na Żoliborzu od Dom Development będą gotowe w IV kwartale 2014 roku.

Nowe mieszkania w Warszawie od Dom Development. Żoliborz Artystyczny

Nowa inwestycja spółki Dom Development powstanie na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Powązkowskiej. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych 13 budynków, w których znajdzie się w sumie 1700 mieszkań. Osiedle Żoliborz Artystyczny będzie realizowane etapami. W I etapie powstaną 3 budynki mieszkalne o wysokości od VI do VIII kondygnacji nadziemnych, w których znajdą się 223 mieszkania. Powierzchnia użytkowa obiektów wyniesie 12 893 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będzie parking podziemny z 253 stanowiskami.

Projekt osiedla Żoliborz Artystyczny przygotowali architekci z pracowni mąka.sojka.architekci. Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji jest firma Eiffage Polska Budownictwo. Mieszkania na Żoliborzu zostaną oddane do użytku w IV kwartale 2014 roku.

Na osiedlu Żoliborz Artystyczny będzie dużo zieleni oraz niska, pięcio-, sześcio- i siedmiopiętrowa zabudowa. Na terenie inwestycji powstaną punkty handlowo-usługowe, liczne kawiarnie i restauracje, otoczone zielenią, oczkami wodnymi i fontannami, zaplanowano również nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.  Artyści związani z Żoliborzem zostaną upamiętnieni w nazwach ulic, bulwarów oraz kolonii, które zostały zaprojektowane na osiedlu Dom Development.

Żoliborz Artystyczny. Osiedle Dom Development w Warszawie
Autor: Dom Development Osiedle Żoliborz Artystyczny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej