Nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu – The Avenue

2015-05-14 11:10
The Avenue – nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu
Autor: APA Kuryłowicz & Assiciates The Avenue – nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu

Inwestorem osiedla mieszkaniowego The Avenue we Wrocławiu jest firma i2 Development. Projekt przygotowała pracownia Chamielec Architekci. Nowa inwestycja ma być gotowa latem 2015.

Osiedle mieszkaniowe The Avenue we Wrocławiu

Nowa inwestycja mieszkaniowa The Avenue powstaje przy ul. Dembowskiego we Wrocławiu. W niedalekiej odległości, na osiedlach Biskupin i Sępolno, znajdują się historyczne 2-kondygnacyjne domy szeregowe. Architektura nowego budynku nawiązuje do XX-wiecznych willi. Autorami projektu są architekci z pracowni Chamielec Architekci . Inwestorem jest firma i2 Development, zaś generalnym wykonawcą spółka KBP wchodząca w skład Grupy Kapitałowej i2 Development.

The Avenue to 2-kondygnacyjny obiekt, w którym zaprojektowano mieszkania o powierzchniach od 23m2 do 134m2. Do każdego lokalu przynależy balkon, loggia lub prywatny ogród w przypadku lokali na parterze. We wnętrzach, na ścianach budynku przewidziano miejsca na obrazy, grafiki i zdjęcia wrocławskich artystów. Oprócz tego, część ścian z czerwonej cegły została celowo nieotynkowana, aby podkreślić historyczny charakter pobliskich dzielnic.

Tuż obok kompleksu mieszkalnego znajduje się zabytkowy XIX-wieczny bunkier. Aby wpisał się w estetykę miejsca, jego elewacja zostanie odświeżona w ramach inwestycji. W bezpośrednim otoczeniu obiektu The Avenue zlokalizowany jest również jeden z największych parków Wrocławia – Park Szczytnicki. Kompleks The Avenue będzie oddany do użytku latem 2015.

Nazwa inwestycji: Osiedle mieszkaniowe The Avenue
Adres inwestycji: ul. Dembowskiego 41a, Wrocław
Inwestor: i2 Development Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: Chamielec Architekci Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: KBP Sp. z o.o.
Początek realizacji: grudzień 2013
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej