Nowa inwestycja mieszkaniowa na warszawskim Bemowie – Osiedle Przyjaciół

2015-05-27 14:08
Na warszawskim Bemowie rozpoczyna się realizacja Osiedla Przyjaciół – nowej inwestycji spółki Dom Development
Autor: DAP Paweł Piątek Na warszawskim Bemowie rozpoczyna się realizacja Osiedla Przyjaciół – nowej inwestycji spółki Dom Development    

Na warszawskim Bemowie rozpoczyna się realizacja Osiedla Przyjaciół – nowej inwestycji spółki Dom Development. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia DAP Paweł Piątek.

Dom Development rozpoczyna budowę osiedla mieskzaniowego na Bemowie

Zespół budynków wchodzący w skład Osiedla Przyjaciół powstanie u zbiegu planowanego odcinka ulicy Jana Olbrachta oraz ulicy Kiermaszowej, na warszawskim Bemowie. W trzech 3 i 5-piętrowych budynkach zrealizowane zostanie 304 lokali mieszkalnych. Będą to mieszkania 1, 2 i 4 pokojowe. Metraż wynosić będzie od 27 do 112 m2.

Nowa warszawska inwestycja – Osiedle Przyciaciół – podzielona jest na kilka etapów. Pierwszy dotyczy realizacji części A –  6-kondygnacyjnego budynku w kształcie litery E. Znajdzie się w nim 115 mieszkań i parking podziemny na 116 miejsc. W parterze obiektu zlokalizowany będą lokal handlowo-usługowy o powierzchni 50m2. Cena za mieszkanie to od 6949 do 8950zł za m2. Wykonawcą tego etapu prac jest Erbud SA. Oddanie mieszkań I etapu do użytkowania przewidziano na IV kwartał 2016.

Przebudowa infrastruktury drogowej związanej z osiedlem – przedłużenie ulicy Jana Olbrachta w kierunku Powstańców Śląskich w miejscu obecnego chodnika – to część, którą również sfinansuje inwestor – Dom Development. Koszt budowy drogi to 2 mln zł.

Nazwa inwestycji: Osiedle Przyjaciół – realizacja I etapu
Adres inwestycji: Kiermaszowa 10, Bemowo, Warszawa
Inwestor: Dom Development SA
Autor projektu architektonicznego: DAP Paweł Piątek
Generalny wykonawca: Erbud SA
Początek realizacji: maj 2015
Planowane oddanie do użytku: IV kwartał 2016

Czytaj więcej