Nowa inwestycja mieszkaniowa na warszawskim Bemowie – Osiedle Przyjaciół

2015-05-27 14:08
Na warszawskim Bemowie rozpoczyna się realizacja Osiedla Przyjaciół – nowej inwestycji spółki Dom Development
Autor: DAP Paweł Piątek Na warszawskim Bemowie rozpoczyna się realizacja Osiedla Przyjaciół – nowej inwestycji spółki Dom Development    

Na warszawskim Bemowie rozpoczyna się realizacja Osiedla Przyjaciół – nowej inwestycji spółki Dom Development. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia DAP Paweł Piątek.

Dom Development rozpoczyna budowę osiedla mieskzaniowego na Bemowie

Zespół budynków wchodzący w skład Osiedla Przyjaciół powstanie u zbiegu planowanego odcinka ulicy Jana Olbrachta oraz ulicy Kiermaszowej, na warszawskim Bemowie. W trzech 3 i 5-piętrowych budynkach zrealizowane zostanie 304 lokali mieszkalnych. Będą to mieszkania 1, 2 i 4 pokojowe. Metraż wynosić będzie od 27 do 112 m2.

Nowa warszawska inwestycja – Osiedle Przyciaciół – podzielona jest na kilka etapów. Pierwszy dotyczy realizacji części A –  6-kondygnacyjnego budynku w kształcie litery E. Znajdzie się w nim 115 mieszkań i parking podziemny na 116 miejsc. W parterze obiektu zlokalizowany będą lokal handlowo-usługowy o powierzchni 50m2. Cena za mieszkanie to od 6949 do 8950zł za m2. Wykonawcą tego etapu prac jest Erbud SA. Oddanie mieszkań I etapu do użytkowania przewidziano na IV kwartał 2016.

Przebudowa infrastruktury drogowej związanej z osiedlem – przedłużenie ulicy Jana Olbrachta w kierunku Powstańców Śląskich w miejscu obecnego chodnika – to część, którą również sfinansuje inwestor – Dom Development. Koszt budowy drogi to 2 mln zł.

Nazwa inwestycji: Osiedle Przyjaciół – realizacja I etapu
Adres inwestycji: Kiermaszowa 10, Bemowo, Warszawa
Inwestor: Dom Development SA
Autor projektu architektonicznego: DAP Paweł Piątek
Generalny wykonawca: Erbud SA
Początek realizacji: maj 2015
Planowane oddanie do użytku: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej