Nietypowe mieszkanie - wrocławski dom na wodzie

2012-01-30 14:42
Nietypowe mieszkanie - pierwszy dom na wodzie we Wrocławiu
Autor: Gamrat SA

Projekt pierwszego domu na wodzie powstał we Wrocławiu w 2009 roku i został przygotowany przez architekta Pawła Barczyka. Dom na wodzie był wyzwaniem od samego początku dla inwestora, projektanta i wykonawców. Na pływającym obiekcie została zastosowana membrana dachowa DachGam SZ 1,5 mm, zapewniająca należyty odpływ wody z całej powierzchni dachu.

Zobacz kartę obiektu - Dom na wodzie

Membrana dachowa firmy GAMRAT jest odpowiedzią na pojawiające się coraz śmielsze rozwiązania konstrukcyjno-architektoniczne. Jako produkt o wszechstronnym zastosowaniu i wysokich parametrach użytkowych, stanowiła najlepsze zabezpieczenie i wykończenie dachu w prekursorskiej, a przy tym niezwykle odważnej realizacji Pierwszego Domu na Wodzie. DachGam, zapewniając należyty odpływ wody z całej powierzchni dachu, jest gwarantem szczelnego i niezawodnego zabezpieczenia wodochronnego dachów płaskich.
Membrana przeznaczona jest do krycia dachów zarówno w nowobudowanych, jak i modernizowanych budynkach. Sprawdza się m.in. na dachach balastowych, sprzyjając pozyskaniu dodatkowej powierzchni użytkowej - szczególnie potrzebnej w dużych aglomeracjach - dzięki której parkingi, tarasy, korty tenisowe, baseny, a nawet ogrody przenoszone są na dachy. Membrana DachGam charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi, co zawdzięcza trójwarstwowej konstrukcji materiału otrzymanego ze zmiękczonego polichlorku winylu oraz produkcji nowatorską metodą prasowania.
Potwierdzeniem wysokiej jakości produktu są otrzymane wyróżnienia – Godło Promocyjne Teraz Polska 2011, a także Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2010.

Czytaj więcej