Najnowsza inwestycja Nickel Development pod Poznaniem. Osiedle Księżnej Dąbrówki: domy i mieszkania przy Książęcej

2014-08-11 17:08
książęca osiedle domów poznań
Autor: Nickel Development W Dąbrówce pod Poznaniem Nickel Development realizuje kolejny już etap Osiedla Księżnej Dąbrówki.

Nickel Development realizuje kolejny etap rozbudowywanego od 14 lat osiedla mieszkaniowego.

W Dąbrówce pod Poznaniem Nickel Development realizuje kolejny już etap Osiedla Księżnej Dąbrówki. Tym razem przy ulicy Książęcej deweloper rozpoczął budowę 24 lokali mieszkalnych w dwóch typach : domów i dwukondygnacyjnych mieszkań w szeregowej zabudowie.

W powstających domach na 99 m2 powierzchni na dwóch kondygnacjach będzie można zaplanować zgodnie z potrzebami 4, 5 lub 6 pokoi. Znajdująca się na parterze kuchnia może być oddzielnym pomieszczeniem lub stanowić aneks kuchenny. Do każdego z powstających domów i mieszkań przynależeć będzie kompaktowych rozmiarów ogródek z tarasem. Powstające w ramach inwestycji Nickel Development mieszkania o powierzchni 75 m2 mają charakter domów jednorodzinnych. Na dwóch kondygnacjach znajdą się 4 pokoje, 2 łazienki i oddzielna kuchnia. Każdy lokal ma zaprojektowane osobne wejście z gankiem.

Ciekawie rozwiązany będzie układ komunikacyjny na osiedlu przy ulicy Książęcej. Został on zaprojektowany zgodnie z ideą woonerf. Projekt zakłada stworzenie przestrzeni przyjaznej wszystkim użytkownikom drogi. Miejsca parkingowe oddalone są od stref wejściowych domów, lecz alejki prowadzące do wejść będą na tyle szerokie aby umożliwić podjechanie pod budynek, żeby np. wypakować większe zakupy. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców osiedlowe drogi zaprojektowano jako pieszojezdne z przewężeniami uniemożliwiającymi szybką jazdę.

Oszczędna w formie architektura inwestycji Książęca nawiązuje do poprzednich etapów budowanego przez Nickel Development od 2000 roku Osiedla Księżnej Dąbrówki. Do zrealizowanych przez poznańskiego dewelopera inwestycji w ramach osiedla należą budynki mieszkalne przy ul. Pałacowej, Komornickiej, Zamkowej, a także Galeria Dąbrówka z wieloma lokalami handlowo-usługowymi oraz zrealizowany w kwietniu 2014 roku etap Rycerska.

Nickel Development prowadzi prace nad rozwojem osiedla Księżnej Dąbrówki. Zgodnie z przygotowywanym właśnie projektem budowlanym, kolejny etap będzie uzupełnieniem oferty osiedla o niewielkie mieszkania 2 i 3-pokojowe zlokalizowane w siedmiu kameralnych budynkach.

Nazwa inwestycji: Osiedle Księżnej Dąbrówki - Książęca
Lokalizacja: Dąbrówka, Dopiewo, ul. Książęca
Inwestor: Nickel Development
Projekt architektoniczny: Leszek Wieczorek z Nickel Development
Generalny wykonawca: "Expert Bud" Krzysztof Korcz
Początek inwestycji: maj 2014 roku
Planowany termin oddania do użytku: 31 październik 2015 roku

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej