Na granicy puszczy...

2009-11-27 15:35
Osiedle Zielona Dolina, Kobylnica (na granicy Puszczy Zielonka, 12 km od centrum Poznania)
Autor: od image PR Osiedle Zielona Dolina, Kobylnica (na granicy Puszczy Zielonka, 12 km od centrum Poznania)

Podmiejskie osiedla zawładnęły już Rokietnicą, Koninkiem i Swarzędzem. Teraz nadszedł czas na Kobylnicę, miejscowość leżącą na granicy Puszczy Zielonka, usytuowaną zaledwie 12 km od centrum Poznania. Walory tego miejsca odkrywa w swojej najnowszej inwestycji – osiedlu Zielona Dolina – Partner Developer.

Zielona Dolina (projekt autorstwa Michalik & Tomczak Architekci) to inwestycja, na którą składają się dwa kameralne budynki oferujące przestronne dwu- i trzypokojowe mieszkania. Deweloper ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Termin oddania do użytku to 12 miesięcy od rozpoczęcia budowy planowanej na początek 2010 r. Generalnym wykonawcą jest firma P.H.U. "R. Derda" z Grupy kapitałowej Partner.

Geometryczna architektura budynków oraz zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych sprawi, że osiedle doskonale wpasuje się w otaczający je zielony kompleks doliny. Place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji zaplanowano tak, by nie straciły atmosfery leśnej polany. Dopełnieniem przestrzeni będą ogrody dostępne na parterze oraz przestronne balkony przynależące do mieszkań na wyższych kondygnacjach.
Kompleks ma gotowe zaplecze w Kobylnicy (m. in. przedszkole, szkoła podstawowa, ośrodek zdrowia, gabinety lekarskie oraz punkty handlowo-usługowe), dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną, a liczne szlaki rowerowe i piesze Puszczy Zielonka zapewniąją aktywny wypoczynek mieszkańcom osiedla. Dodatkowo: basen w Swarzędzu, park wodny w Koziegłowach, park linowy (gdzie oprócz wspinaczki można skorzystać z szalonej jazdy kładami i paintballu), wkrótce Aeroklub Poznański. W okolicy jeziora, stadniny koni. Tereny Puszczy Zielonka gwarantują również, że w sąsiedztwie nie powstanie żadna inwestycja wpływająca na komfort mieszkania.

Czytaj więcej