Mieszkania w Rokietnicy na półmetku

2008-04-28 17:01
Kalinowa osiedle
Autor: brak danych

W Rokietnicy pod Poznaniem powstanie osiedle Kalinowe. Inwestor - Kalbud Deweloper na budowę przeznaczy ponad 80 mln zł.

Kalinowe powstaje w sąsiedztwie Traktu Napoleńskiego oraz w pobliżu planowanej obwodnicy Poznania, na pięciohektarowej działce. Budowa mieszkań została podzielona na trzy etapy. Pierwszy zostanie zakończony już wiosną. Ponad 60% ze 192 budowanych w tym etapie mieszkań zostało już sprzedanych. Będą one miały powierzchnię od 38 do 76 m2, a małe bloki - od 120 do 160 m2. wraz z powierzchnią garażu. Na osiedlu powstaną także wewnętrzne drogi, miejsca postojowe, oświetlenie, tereny zielone oraz place zabaw dla dzieci. W planach jest też budowa małego rynku, gdzie przewidziano punkty handlowo - usługowe. Kalbud Deweloper chce sprzedawać mieszkania w cenie nie przekraczającej 4000 złotych za mkw brutto.

Deweloper podpisał umowę z Nordea Bank i przy pomocy tego banku oferuje bezpieczny system finansowania inwestycji, oparty na rachunku powierniczym. Przyszli mieszkańcy będą wpłacać kolejne transze pieniędzy nie na konto dewelopera, ale banku. Ten z kolei po kontroli stanu zaawansowania prac, przelewać będzie pieniądze na konto dewelopera. Prace budowlane zakończą się wiosną 2008 roku. Projekt nowoczesnego kompleksu mieszkalnego powstał w biurze architektonicznym Archymetria. Generalnym wykonawcą jest firma HOCHTIEF Polska Oddział Poz-Building.

Czytaj więcej