Miejski styl życia

2009-03-12 14:33
Verity UpTown
Autor: Verity Development

Verity UpTown – stylowy budynek, zlokalizowany ok. 1 km od wrocławskiego Rynku to nowy projekt firmy Verity Development.

Verity UpTown został zaprojektowany przez wrocławskie biuro architektoniczne MAĆKÓW Pracownia Projektowa sp. z o.o. Koncepcja projektu ma na celu stworzenie nowoczesnego zespołu apartamentowego, wpisującego się w historyczną zabudowę okolicy. XIX-wieczne kamienice, które tworzyły krajobraz otoczenia zostały w większości zniszczone podczas II wojny. Obecnie obszar ten poddawany jest rewitalizacji.

Verity UpTown
Autor: Verity Development Nadodrzańskie bulwary okalające Stare Miasto i Wyspa Słodowa stanowią doskonałe miejsce do spacerów, uprawiania joggingu, rowerowych wycieczek czy niedzielnych pikników. To tylko część pomysłów na spędzenie czasu, jakie oferuje lokalizacja Verity UpTown.

Inwestycja podzielona jest na dwa skrzydła – północne od strony ulicy Śrutowej i południowe od ulicy Drobnera. Użyte materiały – ręcznie wyrabiana cegła, naturalny kamień, szkło i elementy aluminiowe podkreślą zarówno styl jak i nowoczesną koncepcję projektu. Różnorodne okładziny elewacyjne uwydatnią podział budynku na trzy części, zróżnicowane pod względem funkcjonalnym. Część handlowo-usługowa, mieszcząca się na parterze będzie przeszklona; część mieszkalną wyróżni ręcznie wyrabiana cegła klinkierowa; ostatnie kondygnacje wykończone zostaną panelami z forintem z drewna naturalnego, aby nadać tej części charakter zabudowy jednorodzinnej.
W budynku zaplanowano 65 apartamentów o powierzchni od 45 do 120 m2. W położonych na ostatniej kondygnacji dwupoziomowych mieszkaniach znajdą się tarasy, na których zaprojektowano elementy zieleni. Duże, drewniane okna typu porte-fenetre zapewnią doskonałe naświetlenie. Aby zapewnić przyszłym mieszkańcom prywatność, część mieszkalna i usługowa będą miały oddzielne wejścia i system komunikacji. Do pierwszej z nich prowadziły będą cztery wejścia od strony podwórza.
Przewidywany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2010 r. Łączna powierzchnia przeznaczona na sprzedaż wynosi 4377,38 mkw.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej