Majątek Chełm w Krakowie

2009-05-11 11:45
Majątek Chełm w Krakowie
Autor: brak danych

Inwestor Tiltan Management Sp. z o.o. zamierza wybudować w krakowskiej Dzielnicy VII Zwierzyniec miasteczko dla kilku tysięcy ludzi. Projekt nosi nazwę Majątek Chełm i został opracowany w biurze architektonicznym IMB Asymetria.

Inwestycja zostanie zlokalizowana na działce o powierzchni 23 ha. Majątek Chełm to atrakcyjnie zagospodarowane miasteczko z infrastrukturą handlowo-usługową, rekreacyjną i gastronomiczną. Przewidywana wysokość bydynków to 3,5 kondygnacji. W projekcie przewidziane jest zagospodarowanie terenów zielonych wokół inwestycji w postaci parków, skwerów czy ścieżek rowerowych. Zamierzeniem inwestora jest stworzenie przestrzeni urbanistycznej, z której będą korzystać zarówno mieszkańcy Majątku Chełm jak i okoliczni mieszkańcy. Pełny zakres funkcji miasteczka będzie omawiany w trakcie posiedzenia Rady Dzielnicy, z władzami miasta i innymi organami.  Skala projektu dopasowana jest zarówno kształtem architektury jak i ilością mieszkań do charakteru otoczenia. Obecnie trwają analizy, przygotowywane są niezbędne ekspertyzy, prowadzone rozmowy z władzami lokalnymi, uszczegółowiany jest projekt urbanistyczny.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej