Lublin: nowe osiedla mieszkaniowe. Prace budowlane wykonuje Ekbud

2011-12-08 12:35
Osiedle mieszkaniowe Jantar w Lublinie
Autor: EKBUD Sp. zo.o Osiedle mieszkaniowe Jantar w Lublinie

Lublin zyska nowe osiedla mieszkaniowe. Prace budowlane wszystkich realizacji wykonuje przedsiębiorstwo Ekbud z Lublina. Zamawiającym są lokalne spółdzielnie mieszkaniowe oraz deweloper - spółka Willowa II.

Przedsiębiorstwo budowlane Ekbud, działające głównie na rynku lubelskim, realizuje kilka nowych inwestycji mieszkaniowych na terenie Lublina. Budowlana spółka buduje osiedla mieszkaniowe zarówno dla spółdzielni mieszkaniowych, jak i dla dewelopera.

Przeczytaj również: Unibep: dwa nowe kontrakty o prace budowlane

Osiedla mieszkaniowe dla spółdzielni

Spółka budowlane Ekbud pozyskała kontrakty, w ramach których aktualnie buduje osiedla mieszkaniowe dla lokalnych spółdzielni mieszkaniowych. Podmioty zlecające prace budowlane to spółdzielnie Feliks, Rudnik oraz AZS. Pierwszym przedsięwzięciem, to osiedle mieszkaniowe Jantar, które wykonawca realizuje dla spółdzielni Rudnik.

W ramach tego kontraktu firma buduje siedem budynków mieszkalnych, przy ul. Jantarowej, które łącznie będą dysponowały 306 mieszkaniami. Lokale mieszkalne będą mmiały metraż od 34 do 81 m2. Ponadto, prace budowlane obejmują wybudowanie lokali usługowych na terenie osiedla. Osiedle mieszkaniowe jest budowane dwuetapowo. Pierwszy zakłada budowę trzech budynków mieszkalnych i zostanie ukończony w styczniu 2012 roku. W ramach drugiej fazy robót, Ekbud wybuduje cztery kolejne bloki, które maja zostać oddane do użytku pod koniec przyszłego roku. Kolejnym osiedle mieszkaniowe, które spółka buduje na zlecenie wspólnoty mieszkaniowej, to Osiedle Kryształowe, które powstaje również przy ul. Jantarowej. Zleceniodawcą tej inwestycji jest spółdzielnia AZS. Realizacja zakłada budowę sześciu budynków mieszkalnych, które będą miały od sześciu do ośmiu kondygnacji. Obiekt będzie dysponował 276 mieszkaniami. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone na pocżątku 2013 roku.

Z kolei dla spółdzielni mieszkaniowej Felin, Ekbud zrealizuje zespół czterech budynków wielorodzinnych w niskiej zabudowie, przy ul. Gęsiej. Trzy z nich to 2-klatkowe budynki, w których znajduje się łącznie 128 mieszkań oraz siedem lokali usługowych. Osiedle mieszkaniowe zostanie oddane do użytku w I kwartale 2012 roku. Mieszkania będą miały powierzchnię od 34 m2. do 60 m2.

Osiedle mieszkaniowe dla dewelopera

Ekbud przeprowadza również prace budowlane, w ramach budowy osiedla mieszkaniowego, które buduje na zlecenie spółki deweloperskiej - Willowa II. Osiedle mieszkaniowe powstaje w Lublinie przy ul. Onyksowej, i będzie dysponowało 93 mieszkaniami, o powierzchni od 31 do 120 m2.
Ponadto, prace budowlane obejmują wybudowanie trzech lokali usługowych na terenie obiektu. Inwestycja ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej