La Lumier - nowa inwestycja firmy Bouygues Immobilier Polska

2007-05-22 18:12
La Lumier
Autor: brak danych

La Lumier to nowa inwestycja firmy Bouygues Immobilier Polska, która realizowana będzie w ramach projektu Miasteczko Wilanów. Osiedle powstanie niedaleko Pałacu w Wilanowie, u zbiegu ul. Wilanowskiej i projektowanej ul. Królowej Marysieńki bis. Będzie to osiedle o nowoczesnej architekturze, z elementami wykonanymi z kamienia, drewna i stali nierdzewnej. Elementem charakterystycznym będą duże drewniane okna.

I etap inwestycji to budowa trzech trzypiętrowych budynków z podziemnymi parkingami, w których przewidziano 795 miejsc parkingowych. Powstaną 173 mieszkania o powierzchni od 33 do 126 m2. Mieszkania oddane będą włascicielom w standardzie deweloperskim. Cała inwestycja będzie zamknięta i monitorowana, a w mieszkaniach zainstalowane zostaną wideodomofony i domofony. Przewidziano także ogród i plac zabaw, nad projektem których projekt pracowali architekt terenów zielonych i dekorator wnętrz.

 Wizualizacja osiedla La Lumier

Koncepcja budynków opracowana została przez Pracownię Architektury i Urbanistyki F.B.T. (Anna Fedorowicz-Tomaszewska i Tomasz Tomaszewski, Monika Tutaj-Wojnowska i Marcin Wojnowski), generalny wykonawca zostanie wybrany w drodze przetargu. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2007 r. i potrwają do końca 2008 r. W dniach 1-2 lipca 2006 r. Bouygues Immobilier Polska w miejscu, gdzie powstanie osiedle, zorganizował imprezę, której główną atrakcją była możliwość zakupu mieszkań w przedsprzedaży, po promocyjnej cenie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Firma Bouygues Immobilier Polska powstala w 2000 r., jest filią spółki Bouygues Immobilier będącej liderem wśród deweloperów na rynku francuskim, działającym ponadto w Portugalii, Hiszpanii, Belgii i Niemiec. Do inwestycji firmy realizowanych w Warszawie należą: Rezydencja Renoir, apartamentowiec Dobra 54, osiedle Ogrody Kabackie i Śródziemnomorska.

Czytaj więcej