Konkurs im. Witkiewicza rozstrzygnięty

2007-11-13 16:06
witkiewicz
Autor: brak danych

21 listopada 2006 roku jury przyznało nagrody w konkursie im. Stanisława Witkiewicza. Nagrodzono m.in. pracownię architektoniczną Ingarden & Ewy za projekt domu jednorodzinnego w Swoszowicach przy ul. Krzyżanowskiego.

Organizatorem konkursu jest Województwo Małopolskie poprzez Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przy współpracy Stowarzyszenia Architektów Polskich - Oddział w Krakowie. W konkursie promującym wartości regionalne w projektowaniu i budownictwie nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: budownictwa użyteczności publicznej i budownictwa mieszkalnego.

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zgłoszono 14 propozycji budynków z różnych rejonów Małopolski. W kategorii budownictwa mieszkalnego główną nagrodę zdobył dom jednorodzinny w Swoszowicach, przy ul. Krzyżanowskiego, zaprojektowany przez biuro Ingarden & Ewy. Wg jurorów zwycięski projekt domu jest bardzo ciekawy. Architekci w twórczy sposób przetworzyli tradycyjną formę budynku. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano także jednorodzinnemu budynkowi mieszkalnemu w miejscowości Witów-Płazówka autorstwa Krzysztofa Gądka.
W kategorii budownictwo użyteczności publicznej przyznano dwa wyróżnienia: jedno otrzymała karczma Czarci Jar w Zakopanem zaprojektowana przez Grzegorza Krzanika, a drugie trafiło do Banku Spółdzielczego w Zawoi (architekt Andrzej Kaczmarczyk).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej