Konkurs im. Witkiewicza rozstrzygnięty

2007-11-13 16:06
witkiewicz
Autor: brak danych

21 listopada 2006 roku jury przyznało nagrody w konkursie im. Stanisława Witkiewicza. Nagrodzono m.in. pracownię architektoniczną Ingarden & Ewy za projekt domu jednorodzinnego w Swoszowicach przy ul. Krzyżanowskiego.

Organizatorem konkursu jest Województwo Małopolskie poprzez Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przy współpracy Stowarzyszenia Architektów Polskich - Oddział w Krakowie. W konkursie promującym wartości regionalne w projektowaniu i budownictwie nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: budownictwa użyteczności publicznej i budownictwa mieszkalnego.

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zgłoszono 14 propozycji budynków z różnych rejonów Małopolski. W kategorii budownictwa mieszkalnego główną nagrodę zdobył dom jednorodzinny w Swoszowicach, przy ul. Krzyżanowskiego, zaprojektowany przez biuro Ingarden & Ewy. Wg jurorów zwycięski projekt domu jest bardzo ciekawy. Architekci w twórczy sposób przetworzyli tradycyjną formę budynku. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano także jednorodzinnemu budynkowi mieszkalnemu w miejscowości Witów-Płazówka autorstwa Krzysztofa Gądka.
W kategorii budownictwo użyteczności publicznej przyznano dwa wyróżnienia: jedno otrzymała karczma Czarci Jar w Zakopanem zaprojektowana przez Grzegorza Krzanika, a drugie trafiło do Banku Spółdzielczego w Zawoi (architekt Andrzej Kaczmarczyk).

Czytaj więcej