Kolejny etap - teraz Derby 9

2009-12-09 13:33
Osiedle Derby 9 na warszawskiej Białołęce
Autor: Dom Development SA Osiedle Derby 9 na warszawskiej Białołęce.

Dom Development kontynuuje rozbudowę osiedla Derby na warszawskiej Białołęce. Kolejnym rozpoczętym etapem jest Derby 9, które będzie realizowane przy ul. Skarbka z Gór. Oddanie inwestycji do użytku zostało zaplanowane na połowę 2011 roku.

Osiedle Derby 9 będzie kompleksem trzech 3-piętrowych budynków, w których powstanie łącznie 258 mieszkań o średniej powierzchni 47,79 m2. Najmniejsze mieszkanie to kawalerka o powierzchni 32,1 m2, natomiast największe czteropokojowe mieszkanie ma 67,2 m2. Średnia cena lokalu to 6107 zł/m2, natomiast przedział cenowy kształtuje się od 5400 do 7500 zł/m2, co oznacza, że wszystkie mieszkania na tym osiedlu mogą zostać zakwalifikowane do programu "Rodzina na Swoim".

W trzech pawilonach na terenie osiedla powstanie 9 lokali użytkowych o powierzchni od 38,4 do 120,4 m2. Pod kompleksem zaplanowano halę garażową na 224 miejsca. Dodatkowo na terenie będą dodatkowe 34 miejsca postojowe.

Autorem projektu osiedla jest pracownia CK Architekci, natomiast wykonawcą firma Henpol.
- Osiedle Derby 9 to kontynuacja jednego z pierwszych osiedli mieszkaniowych na warszawskiej Białołęce. Cała inwestycja Derby cieszy się dobrą opinią wśród naszych klientów, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do sprzedaży kolejnego etapu tego projektu. Jestem przekonany, że sprawdzone rozwiązania oraz kameralna i nowoczesna zabudowa znajdą swoich amatorów. Dużym atutem tego osiedla jest to, że wszystkie oferowane w nowej inwestycji mieszkań spełnia wymogi programu "Rodzina na swoim" – mówi Jerzy Bieniewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Dom Development SA.

Osiedle Derby na warszawskiej Białołęce
Autor: Dom Development SA

Derby, czyli pierwsze osiedle w części tzw. Zielonej Białołęki, to osiedle nowoczesne, o niskiej, dwu- i trzypiętrowej zabudowie. W sumie na osiedlu zostało oddanych do tej pory około 3 600 mieszkań. Kolejnych 258 mieszkań (Derby 9) jest obecnie w budowie. Budowa pierwszego etapu osiedla Derby rozpoczęła się w 2001 roku, natomiast pierwsi mieszkańcy wprowadzili się w 2002 r. Jako, że Dom Development przykłada dużą wagę do rozwoju infrastruktury w rejonie realizowanych przez siebie inwestycji na osiedlu Derby zrealizował następujące inwestycje lokalne:

 • ul. Skarbka z Gór
  Dom Development wybudował ul. Skarbka z Gór na osiedlu Derby na warszawskiej Białołęce i nieodpłatnie przekazał Urzędowi Dzielnicy Białołęka. Droga ma długość 1 300 m i 6 m szerokości, a jej dwóch stronach znajduje się chodnik o szerokości 1,5 m. Koszt budowy drogi wyniósł blisko 4,5 mln zł.
 • ul. Magiczna
  Ulica Magiczna, łącząca ulicę Skarbka z Gór z ulicą Głębocką, została zbudowana przez Dom Development oraz nieodpłatnie przekazana dzielnicy Białołęka. Nowy odcinek drogi znacząco ułatwił wyjazd z osiedla Derby. Nazwa ulicy została wybrana przez mieszkańców. Koszt budowy drogi wyniósł blisko 1,5 mln zł.
 • Podłączenie do mediów
  Od 2002 r. Dom Development zrealizował na osiedlu Derby sieć gazową, wodociągową oraz systemy kanalizacji sanitarnej. Koszt inwestycji wyniósł blisko 8,5 mln zł. Wszystkie wyżej wymienione sieci są własnością Dom Development SA.
 • Parking dla mieszkańców
  Dom Development wybudował specjalny parking dla mieszkańców osiedla, który mieści się na końcu ul. Skarbka z Gór. Koszt tej inwestycji wyniósł 300 tys. zł. Spółka ponosi koszty utrzymania tego parkingu.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej