Inwestycje Orco Property

2007-09-14 14:37

Firma Orco Property Group wybuduje, w Szczecinie, na działce o wielkości 7,3 ha osiedle mieszkaniowe. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi ponad 60 milionów Euro. Projektantami nowego obiektu są pracownie: White architekci AB i RKW Polska.

White, czołowe skandynawskie biuro projektowe z dużym doświadczeniem w dziedzinie budownictwa zrównoważonego, będzie odpowiadało za opracowanie koncepcji projektu zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz późniejszy nadzór podczas szczegółowego opracowania projektu oraz procesu budowy. Natomiast RKW Polska ma za zadanie uzyskać pozwolenia na budowę, sporządzić szczegółowy projekt, a także pełnić nadzór autorski na miejscu budowy. Osiedle mieszkaniowe w Szczecinie będzie przełomową inwestycją w Polsce, zarówno w kategorii końcowego produktu, jak i sposobu, w jaki powstanie. Projekt będzie obejmować harmonijnie skomponowane tereny zieleni i rekreacyjne, zintegrowane z osiedlem i pozbawione barier architektonicznych. Budynki będą się cechować dużą energooszczędnością, m.in. dzięki zastosowaniu energii słonecznej. Takie rozwiązanie ograniczy również emisje dwutlenku węgla-dzieki czemu obiekt będzie przyjazny dla środowiska naturalnego. Inne zrównoważone rozwiązanie to wykorzystanie wody deszczowej w instalacjach domowych, a także wybór materiałów konstrukcyjnych, które nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. Sama budowa przebiega w myśl zasad budownictwa zrównoważonego, z naciskiem na zarządzanie odpadami, prefabrykację, standaryzacje oraz optymalizacje zużycia energii podczas realizacji prac. Nowe osiedle będzie się składać z 3- i 4-pietrowych budynków, w których znajdzie się łącznie około 770 mieszkań. Dla wygody przyszłych użytkowników powstanie również parking oraz punkty handlowe i usługowe. Inwestycja została podzielona na cztery etapy. Pierwszy rozpocznie się wiosną 2008 roku. Jego zakończenie planowane jest na 2009 rok.
Kolejna inwestycja Orco Property to osiedle mieszkaniowe na Targówku, u zbiegu ulic Świętego Wincentego i Malborskiej w pobliżu Lasu Bródnowskiego. Obiekt będzie się składał z dziewięciu czteropiętrowych budynków oferujących 283 mieszkania. Projekt inwestycji powstał w studiu architektonicznym-APA Wojciechowski. Rozmiar i zakres przedsięwzięcia umożliwia jego realizacje w jednym etapie.Osiedle zostanie wyposażone w plac zabaw oraz ogródki lokatorskie. Innymi udogodnieniami dla lokatorów będą podziemne garaże orz nowoczesne windy. Kompleks będzie ogrodzony i chroniony całodobowo.Generalnym wykonawcą budowy została firma Kalter. Początek inwestycji planowany jest na wrzesień 2007 roku a zakończenie budowy na trzeci kwartał 2009.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej