Glivia na Śląsku

2008-07-11 14:08
Glivia
Autor: brak danych

Dziewiętnastowieczne fasady wplecione w oryginalną bryłę nowych domów mieszkalnych, historyczny układ przestrzenny głównego placu i pierzei traktatu Bolesława Śmiałego, odzyskany i ponownie użyty stary bruk, a to wszystko w Gliwicach.

Osiedle Glivia zajmie obszar 4 hektarów u zbiegu ulic Daszyńskiego i Bolesława Śmiałego. W kompleksie powstanie w sumie 14 czteropiętrowych budynków mieszkalnych, w trzech fazach realizacji.
Punktem wyjścia do tworzenia koncepcji architektonicznej osiedla są zabytkowe budynki dawnych koszar, powstałe pod koniec XIX wieku.

Obok budynków z historycznymi elewacjami powstanie dwanaście nowoczesnych domów mieszkalnych. Wszystkie mieszkania będą miały balkony lub tarasy, a mieszkania na parterze prywatne ogródki. Wybrane lokale na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano z antresolami i bezpośrednim wyjściem na dach. W ofercie będą dostępne mieszkania od jedno do czteropokojowych i dwupoziomowych. Metraże mieszkań wahają się od 35 m2 do 111 m2.
Projekt kompleksu, który powstał w pracowni Medusa Group, obejmuje oprócz mieszkań również część wspólna. Należą do niej pasaż usługowy przeznaczony na kameralne sklepy, kawiarnie, usługi a także deptaki, skwery oraz przestronne place z ławkami, zielenią i miejscem zabaw dla dzieci.
Do budowy wykorzystana naturalne materiały - kamień, cegła i drewno połączone z dużą ilością szklanych elementów wykończeniowych. Ceglany mur okalający teren Glivii zostanie poddany gruntownej renowacji. Fragmenty dziewiętnastowiecznej kostki zostały zabezpieczone i niebawem wrócą na osiedle.
Osiedle Glivia będzie monitorowane . Przy wjazdach na parking ustawione zostaną szlabany z czytnikami kart wjazdowych.
W I etapie powstanie sześć domów mieszkalnych - w sumie 295 mieszkań. Kolejne etapy będą następowały sukcesywnie.
Inwestorem jest deweloper ING Real Estate Development sp. z o.o.

lipiec 2008

Czytaj więcej