Feniks w SOHO Factory

2016-07-06 10:46
Feniks w SOHO Factory
Autor: materiał prasowy Feniks zostanie oddany do użytkowania w I kwartale 2018

Feniks to kolejny etap inwestycji SOHO Factory na warszawskiej Pradze. Na realizację budynku inwestor Soho Development pozyskał kredyt hipoteczny o wartości 61,5 mln zł, w czym pomagała firma Upper Finance Consulting.

Budynek powstanie u zbiegu ulic Chodakowskiej i Żupniczej. W 11-piętrowym budynku Feniks powstanie 219 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych, o metrażu od 28 do 130 m². W parterze będą 2 lokale usługowe. Na płaskim, częściowo użytkowym dachu zaprojektowano przestronne tarasy (6 i 9 kondygnacja). Uzupełnieniem inwestycji będzie otwarty zielony taras znajdujący się powyżej parteru. W budynku będzie 213 miejsc parkingowych w halach garażowych oraz 26 – na zewnętrz obiektu.

Budynek wyróżniać będzie oryginalna architektura oraz kaskadowy układ kondygnacji. Całość projektu nawiązuje do poindustrialnej zabudowy warszawskiego Kamionka. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię WWAA i Konkret. Generalnym wykonawcą jest firma Kalter.

Feniks zostanie oddany do użytkowania w I kwartale 2018.

W ramach projektu SOHO Factory na ponad ośmiohektarowej działce docelowo powstanie osiedle mieszkaniowe, w którym znajdzie się ok. 110 tys. m² powierzchni użytkowej.

Nazwa inwestycji: Feniks
Lokalizacja: zbieg ulic Chodakowskiej i Żupniczej, Warszawa
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: Soho Development S.A.
Generalny wykonawca: Kalter
Projektant: WWAA i Konkret
Liczba kondygnacji: 11
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej