Ebejot wybuduje kolejne osiedle

2007-06-12 17:33

Firma Ebejot, potentat na rynku inwestorów w Polsce, zamierza postawić kolejne osiedle w Warszawie - Srokosze IX. Obiekty powstaną tuż obok poprzednich bloków inwestora. W odróżnieniu od wcześniejszych realizacji zmianie uległa architektura budynków.

Osiedle będzie się składać z trzech budynków: dwóch siedmiopiętrowych i jednego sześciopiętrowego u zbiegu ulic Ryżowej i Prystora. Ich projekt wykonał architekt Tomasz Kuls. Inwestycja rozpocznie się w czerwcu 2007 roku od niższego bloku. Trzy miesiące później ruszy budowa pozostałych budynków. Planowany termin oddania do użytku pierwszego z nich wyznaczony został na połowę 2009 roku, na jesieni zaś zakończona zostanie budowa całego osiedla.

 

 

  

 

 

  

Bloki charakteryzować się będą nowoczesnym wyglądem i wysokim standardem mieszkaniowym. Obiekty będą miały od dwóch do pięciu klatek schodowych, a piętro pomieści od czterech do dziewięciu mieszkań. Ich powierzchnia wahać się będzie od 38 do ponad 100 mkw. Największe z nich wyposażone w ogromne tarasy umieszczone zostaną na ostatnich piętrach budynku. Podobnie jak w poprzednich realizacjach inwestor zapewni osiedlu ogrzewanie z własnej kotłowni gazowej.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie ochrona, obiekt będzie dodatkowo ogrodzony i monitorowany. Inwestor wstępnie szacuje, że mieszkania kosztować będą od 7,9 do 8,2 tys. brutto za mkw. Za miejsce w podziemnym garażu przyjdzie dodatkowo zapłacić 28 tys. zł. W sumie powstanie około 380 mieszkań i 14 lokali usługowych, niezbędnych w tak prężnie rozwijającym się rejonie.

.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej