Dzisiejsze budynki z elementów prefabrykowanych różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat

2017-02-21 21:11
Kamil Kępa Tadeks Fertig Haus
Autor: Kamil Kępa Tadeks Fertig Haus

Współczesne prefabrykaty produkowane są z komponentów wysokiej jakości i izolatorów o niskim współczynniku przewodności ciepła oraz przy zastosowaniu zaawansowanych procesów produkcyjnych – powiedział Kamil Kępa z firmy Tadeks Fertig Haus.

Obecnie procesy planowania czy konstruowania umożliwiają budowę rożnych obiektów. Mogą to być zarówno duże budynki wielorodzinne jak i domy jednorodzinne. Dzięki współczesnej prefabrykacji możemy realizować projekty skomplikowane, nowoczesne, ale również klasyczne, proste w formie. Wielkie płyty kojarzone są z monotonnością i brzydką architekturą dużych blokowisk. Obecnie z prefabrykatów budujemy obiekty bardzo wymagające, zarówno pod względem architektonicznym, jak i wykonawczym. Możemy zastosować dużą ilość przeszkleń, dowolne wykończenie elewacji czy wznosić wysokie konstrukcje, w każdym wariancie z zachowaniem energooszczędności. Dzisiaj każdy wykonawca, który buduje w technologii prefabrykatów musi opracowywać indywidualne rozwiązania technologiczne dla każdego projektu, ale dzięki temu ma możliwość dokładnego przemyślenia sposobu wykonania obiektu. Kiedyś każdy budynek wznoszony z wielkiej płyty miał podobną bryłę i określony kształt. Budownictwo z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych jest bardzo popularne w wielu krajach europejskich dzięki czemu z powodzeniem udało nam się rozwinąć export. 

Konstrukcje prefabrykowane w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego

Technologia prefabrykatu drewnianego którą od lat wykorzystuje firma Tadeks Fertig Haus odznacza się wysoką energooszczędnością. Zapewnia też zdrowy mikroklimat w budynkach. Elementy prefabrykowane przygotowywane są w specjalnych suchych warunkach hali produkcyjnej, co zapewnia możliwość zachowania wysokich standardów oferowanego produktu końcowego. Ma to również wpływ na brak sezonowości – budynki wykonywane są przez cały rok bez względu na temperatury panujące na zewnątrz. Ponadto elementy drewniane wykonywane są  z najwyższej jakości certyfikowanego, suszonego próżniowo drewna i nie wymagają impregnowania środkami chemicznymi.

Tadeks Fertig Haus realizacja
Autor: Tadeks Fertig Haus Obiekt wykonany z ciężkich prefabrykatów drewnianych przez firmę Tadeks Fertig Haus
Czytaj więcej