Dzisiejsze budynki z elementów prefabrykowanych różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat

2017-02-21 21:11
Kamil Kępa Tadeks Fertig Haus
Autor: Kamil Kępa Tadeks Fertig Haus

Współczesne prefabrykaty produkowane są z komponentów wysokiej jakości i izolatorów o niskim współczynniku przewodności ciepła oraz przy zastosowaniu zaawansowanych procesów produkcyjnych – powiedział Kamil Kępa z firmy Tadeks Fertig Haus.

Obecnie procesy planowania czy konstruowania umożliwiają budowę rożnych obiektów. Mogą to być zarówno duże budynki wielorodzinne jak i domy jednorodzinne. Dzięki współczesnej prefabrykacji możemy realizować projekty skomplikowane, nowoczesne, ale również klasyczne, proste w formie. Wielkie płyty kojarzone są z monotonnością i brzydką architekturą dużych blokowisk. Obecnie z prefabrykatów budujemy obiekty bardzo wymagające, zarówno pod względem architektonicznym, jak i wykonawczym. Możemy zastosować dużą ilość przeszkleń, dowolne wykończenie elewacji czy wznosić wysokie konstrukcje, w każdym wariancie z zachowaniem energooszczędności. Dzisiaj każdy wykonawca, który buduje w technologii prefabrykatów musi opracowywać indywidualne rozwiązania technologiczne dla każdego projektu, ale dzięki temu ma możliwość dokładnego przemyślenia sposobu wykonania obiektu. Kiedyś każdy budynek wznoszony z wielkiej płyty miał podobną bryłę i określony kształt. Budownictwo z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych jest bardzo popularne w wielu krajach europejskich dzięki czemu z powodzeniem udało nam się rozwinąć export. 

Konstrukcje prefabrykowane w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego

Technologia prefabrykatu drewnianego którą od lat wykorzystuje firma Tadeks Fertig Haus odznacza się wysoką energooszczędnością. Zapewnia też zdrowy mikroklimat w budynkach. Elementy prefabrykowane przygotowywane są w specjalnych suchych warunkach hali produkcyjnej, co zapewnia możliwość zachowania wysokich standardów oferowanego produktu końcowego. Ma to również wpływ na brak sezonowości – budynki wykonywane są przez cały rok bez względu na temperatury panujące na zewnątrz. Ponadto elementy drewniane wykonywane są  z najwyższej jakości certyfikowanego, suszonego próżniowo drewna i nie wymagają impregnowania środkami chemicznymi.

Tadeks Fertig Haus realizacja
Autor: Tadeks Fertig Haus Obiekt wykonany z ciężkich prefabrykatów drewnianych przez firmę Tadeks Fertig Haus
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej