Dom Przy Lesie lepszy niż mieszkanie?

2008-03-10 14:44
dom_przy lesie
Autor: brak danych

Prace w pod poznańskich Kamionka, rozpoczęły się już w 2003 roku, od wykonania sieci energetycznej, wodociągowej i gazowej wraz z przyłączami. Drogi osiedlowe zostały utwardzone i oświetlone. W 2007 roku, przy współpracy gminy i mieszkańców osiedla wykonano podbudowę drogi dojazdowej.

Osiedle Przy Lesie położone jest na rozległej polanie przylegającej bezpośrednio do dużego kompleksu leśnego. Przygotowano na niej 277 działek o powierzchni od 770 do 1150 m2. Obecnie na osiedlu mieszka 70 rodzin. Kolejni mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku.  

 

Projekty domów typu Beryl i Turkus powstały we współpracy z poznańską firmą architektoniczną Cerprojekt. Pierwszy o powierzchni 136,4 m2 składa się z trzech pokoi, łazienki i garderoby umieszczonych na poddaszu oraz z salonu z wyjściem na taras, pokoju, kuchni, łazienki oraz pomieszczenia gospodarczego umieszczonego, które znajdują się na parterze. Turkus o powierzchni 139,1 m2 ma na parterze o jeden pokój więcej. Obydwa projekty domów można wzbogacić o jednostanowiskowy garaż przy budynku.

 

Ściany zewnętrzne wykonane są w technologii muru trójwarstwowego z cegły klinkierowanej na elewacji, wełny mineralnej oraz pustaków ceramicznych szczelinowych. Dach pokrywa dachówka ceramiczna. Wnętrze domu przygotowane jest do wykończenia przez nabywców (może on zlecić inwestorowi całkowite wykończenie domu zgodnie z życzeniem klienta). Inwestor, Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk zapewnia również wykończenia na zewnątrz: dojścia, podjazd, ogrodzenie. Ceny przygotowanych domów kształtują się w przedziale od 599 280 zł (bez garażu) do 744 680 zł brutto.

Warto również wspomnieć o rozwiniętej infrastrukturze handlowo-usługowej w Kamionkach. W sąsiednich Daszewicach jest szkoła podstawowa i gimnazjum, a w Borówce przedszkole. Między miejscowościami kursuje autobus szkolny.

marzec 2008

Czytaj więcej