Dom Przy Lesie lepszy niż mieszkanie?

2008-03-10 14:44
dom_przy lesie
Autor: brak danych

Prace w pod poznańskich Kamionka, rozpoczęły się już w 2003 roku, od wykonania sieci energetycznej, wodociągowej i gazowej wraz z przyłączami. Drogi osiedlowe zostały utwardzone i oświetlone. W 2007 roku, przy współpracy gminy i mieszkańców osiedla wykonano podbudowę drogi dojazdowej.

Osiedle Przy Lesie położone jest na rozległej polanie przylegającej bezpośrednio do dużego kompleksu leśnego. Przygotowano na niej 277 działek o powierzchni od 770 do 1150 m2. Obecnie na osiedlu mieszka 70 rodzin. Kolejni mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku.  

 

Projekty domów typu Beryl i Turkus powstały we współpracy z poznańską firmą architektoniczną Cerprojekt. Pierwszy o powierzchni 136,4 m2 składa się z trzech pokoi, łazienki i garderoby umieszczonych na poddaszu oraz z salonu z wyjściem na taras, pokoju, kuchni, łazienki oraz pomieszczenia gospodarczego umieszczonego, które znajdują się na parterze. Turkus o powierzchni 139,1 m2 ma na parterze o jeden pokój więcej. Obydwa projekty domów można wzbogacić o jednostanowiskowy garaż przy budynku.

 

Ściany zewnętrzne wykonane są w technologii muru trójwarstwowego z cegły klinkierowanej na elewacji, wełny mineralnej oraz pustaków ceramicznych szczelinowych. Dach pokrywa dachówka ceramiczna. Wnętrze domu przygotowane jest do wykończenia przez nabywców (może on zlecić inwestorowi całkowite wykończenie domu zgodnie z życzeniem klienta). Inwestor, Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk zapewnia również wykończenia na zewnątrz: dojścia, podjazd, ogrodzenie. Ceny przygotowanych domów kształtują się w przedziale od 599 280 zł (bez garażu) do 744 680 zł brutto.

Warto również wspomnieć o rozwiniętej infrastrukturze handlowo-usługowej w Kamionkach. W sąsiednich Daszewicach jest szkoła podstawowa i gimnazjum, a w Borówce przedszkole. Między miejscowościami kursuje autobus szkolny.

marzec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej