Centaurus. Trwa budowa najwyższego apartamentowca w Olsztynie

2020-02-21 12:17
Centaurus najwyższy apartamentowiec w Olsztynie
Autor: Andrzej Kapuścik – Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.

Centaurus to kompleks wielofunkcyjny, który powstaje na działce u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego. Inwestorem projektu jest spółka Inopa. Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy oraz film z panoramą miasta jaką będzie można podziwiać z najwyższego piętra apartamentowca Centaurus.

Centaurus coraz wyższy - panorama z budowy kompleksu (luty 2020)

Centaurus to apartamenty z nowoczesnymi technologiami

Wszystkie mieszkania, które powstaną w inwestycji Centaurus będą wyposażone w system automatycznego sterowania ogrzewaniem, minimalizujący zużycie energii cieplnej. Ponadto w apartamentach zainstalowany zostanie system alarmowy, a w lokalach premium na ostatnich kondygnacjach, dodatkowo system klimatyzacji. Na kondygnacjach podziemnych znajdować się będą miejsca postojowe dla mieszkańców oraz ogólnodostępne dla gości.
 
Projekt architektoniczny Centaurusa powstał w pracowni Andrzeja Kapuścika. Zarządzaniem kompleksem zajmie się firma VHM Hotel Management.

Centaurus. Najwyższy apartamentowiec w Olsztynie
Autor: materiał prasowy Centaurus - pnący się do góry budynek przyszłego Hotelu Hampton by Hilton

W inwestycji Centaurus powstaną nie tylko apartamenty

W czterech budynkach kompleksu zaprojektowano również powierzchnie biurowo-usługowe oraz pokoje hotelowe. Dominantą kompleksu będzie 19-kondygnacyjna wieża, która stanie się najwyższym budynkiem w woj. warmińsko-mazurskim. Obok powstanie druga wieża, niższa tylko o jedną kondygnację. W obu budynkach zaprojektowano lokale mieszkalne, w sumie 172. Większość z nich będzie miała przestronne loggie, a niektóre tarasy o powierzchni dochodzącej nawet do 87 m². W inwestycji Centaurus powstanie hotel, którego operatorem będzie marka Hampton by Hilton. Będzie w nim 105 pokoi, z których przyjezdni będą mogli korzystać już od początku 2020 roku. Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie 52 tys. m².

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej