Centaurus. Trwa budowa najwyższego apartamentowca w Olsztynie

2020-02-21 12:17
Centaurus najwyższy apartamentowiec w Olsztynie
Autor: Andrzej Kapuścik – Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.

Centaurus to kompleks wielofunkcyjny, który powstaje na działce u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego. Inwestorem projektu jest spółka Inopa. Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy oraz film z panoramą miasta jaką będzie można podziwiać z najwyższego piętra apartamentowca Centaurus.

Centaurus coraz wyższy - panorama z budowy kompleksu (luty 2020)

Centaurus to apartamenty z nowoczesnymi technologiami

Wszystkie mieszkania, które powstaną w inwestycji Centaurus będą wyposażone w system automatycznego sterowania ogrzewaniem, minimalizujący zużycie energii cieplnej. Ponadto w apartamentach zainstalowany zostanie system alarmowy, a w lokalach premium na ostatnich kondygnacjach, dodatkowo system klimatyzacji. Na kondygnacjach podziemnych znajdować się będą miejsca postojowe dla mieszkańców oraz ogólnodostępne dla gości.
 
Projekt architektoniczny Centaurusa powstał w pracowni Andrzeja Kapuścika. Zarządzaniem kompleksem zajmie się firma VHM Hotel Management.

Centaurus. Najwyższy apartamentowiec w Olsztynie
Autor: materiał prasowy Centaurus - pnący się do góry budynek przyszłego Hotelu Hampton by Hilton

W inwestycji Centaurus powstaną nie tylko apartamenty

W czterech budynkach kompleksu zaprojektowano również powierzchnie biurowo-usługowe oraz pokoje hotelowe. Dominantą kompleksu będzie 19-kondygnacyjna wieża, która stanie się najwyższym budynkiem w woj. warmińsko-mazurskim. Obok powstanie druga wieża, niższa tylko o jedną kondygnację. W obu budynkach zaprojektowano lokale mieszkalne, w sumie 172. Większość z nich będzie miała przestronne loggie, a niektóre tarasy o powierzchni dochodzącej nawet do 87 m². W inwestycji Centaurus powstanie hotel, którego operatorem będzie marka Hampton by Hilton. Będzie w nim 105 pokoi, z których przyjezdni będą mogli korzystać już od początku 2020 roku. Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie 52 tys. m².

Czytaj więcej