Atrakcyjne w powiecie kupię...

2008-08-12 14:04

Przyszłym mieszkańcom deweloperzy coraz staranniej dobierają widok z okna i inwestują w infrastrukturę osiedla (drogi wewnętrzne, place zabaw, oświetlenie, monitoring i punkty handlowo-usługowe). Omijane przez klientów lokale na parterze uatrakcyjniają dostępem do dużych ogrodów. Z każdym tygodniem przybywa inwestycji mieszkaniowych i jak się okazuje, to już nie tylko domena stolic województw, ale także miejscowości powiatowych.

 
Osiedle Sosonowe w Kamionkach, Osiedle Słoneczne Przedmieście w Siekierkach Wielkich

 

Osiedle Księżnej Dąbrówki w Dąbrówce, Osiedle Słoneczne w Mosinie

W Kamionkach, 15 km od centrum Poznania, trwa budowa Osiedla Sosnowego. Inwestorem jest firma deweloperska Skaland. Ten kameralny kompleks będzie składał się z 28 ciekawych architektonicznie domów w zabudowie wolnostojącej. Dla przyszłych klientów zaprojektowano trzy warianty budynków o nazwie Fin, Sven i Norg (o powierzchni od 96-177 m2). Cena najmniejszego domu (Fin) wraz z działką o powierzchni 700 m2 wynosi 488 000 zł brutto. Wyjątkowośc inwestycji podkreśla jej położenie. Bezpośrednio przy osiedlu znajduje się las sosnowy, którego duktami można pieszo dojść do Rogalina i malowniczych terenów nadwarciańskich.

W Siekierkach Wielkich, również15 km od centrum Poznania, rusza budowa osiedla 51 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Jego inwestorem jest Partner Developer. Osiedle Słoneczne Przedmieście położone będzie przy ulicach Wierzbowej, Świerkowej, Akacjowej oraz Dębowej, w centralnej części nowopowstającej zabudowy jednorodzinnej, z dala od obiektów wielomieszkaniowych i przemysłowych. Przy projektowaniu domów inwestor postawił na funkcjonalny rozkład pomieszczeń, przestronne garaże i tarasy. Czteropokojowe szeregowce będą miały metraż od 131,6-146 m2.Klienci będą mieli do wyboru trzy standardy wykończenia - od stanu surowego, przez deweloperski, po deweloperski plus, uwzględniający zastosowanie różnych pożytecznych systemów. Cena m2 rozpoczyna się od 3906 zł netto.

Od kilku lat trwa też systematyczna budowa Osiedla Księżnej Dąbrówki - malowniczo położonego zespołu budynków wielorodzinnychw podpoznańskiej Dąbrówce, w gminie Dopiewo. Inwestor osiedla - Nickel Development - wprowadził właśnie do sprzedaży III etap inwestycji, który obejmuje 11 budynków wielorodzinnych. Łącznie znajdzie się tam 106 mieszkań, o metrażach od 41,2-113 m2. Właściciele mieszkań na parterze będą mieli do dyspozycji ogrody, o rzadko spotykanej przy tego typu inwestycjach powierzchni - nawet do 280 m2. Z kolei lokale na wyższych kondygnacjach mają przestronne tarasy. Cena metra wynosi 4850 zł brutto. Generalnym wykonawcą osiedla jest PTB Nickel.

Z kolei w Mosinie trwa budowa Osiedla Słonecznego. To kolejna inwestycja firmy Swój Dom z Puszczykowa. U zbiegu ulic Piaskowej i Strzeleckiej powstaje zespół 3-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z poddaszami użytkowymi. Do użytku oddano już dwa bloki (drugi niedawno - w grudniu 2007). Do dóch kolejnychlokatorzy wprowadzą się w czerwcu i lipcu 2008 r. Każdy budynek ma 16 mieszkań o powierzchni od 45,9- 65,8 m2. Wszystkie lokale będą oddawane w stanie deweloperskim. Mieszkania są wyposażone w liczniki zimnej wody, gazu i prądu oraz dwufunkcyjne kotły gazowe (ogrzewa wodę c.o. i produkuje c.w.u.). Na parterze budynków znajdą się lokale handlowo-usługowe. Inwestor zadba również o małą architekturę. Powstają parkingi, drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz plac zabaw. Inwestycja firmy Swój Dom położona jest na obrzeżach Mosiny, w cichej i bezpiecznej okolicy. Atutem z pewnością jest bliskość terenów rekreacyjnych Wielkopolskiego Parku Narodowego.

W podpoznańskiej Rokietnicy trwają prace związane z realizacją I etapu Osiedla Kalinowe - to 192 mieszkania o powierzchni od 53-66 m2, w 8 zróżnicowanych architektonicznie budynkach wielorodzinnych. Wykonawca, firma Hochtief Polska, zobowiązał się także do budowy infrastruktury osiedla. Powstaną drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, oświetlenie, tereny zielone oraz place zabaw dla dzieci. Na terenie inwestycji zlokalizowany zostanie także mały ryneczek, gdzie do dyspozycji mieszkańców przewidziano punkty handlowo - usługowe (m.in. przychodnia, apteka). Osiedle zostanie utrzymane w konwencji zamkniętej z całodobowym monitoringiem. Inwestor, firma Kalbud Deweloper, oferuje mieszkania w cenie od 3700 zł/m2 netto i zapewnia, że cena czynszu nie przekroczy 1 zł/m2. Realizacja osiedla Kalinowe została podzielona na 2 etapy. Całość powstanie na obszarze 5 hektarów. Dodatkowym udogodnieniem dla przyszłych mieszkańców będzie bliskość planowanej obwodnicy Poznania - tzw. IV rama.

Natomiast poznański deweloper Agrobex ruszył z budową w Swarzędzu. W rejonie ulic Granicznej i Tysiąclecia, w ramach kolejnego etapu realizacji osiedla Tytusa Działyńskiego powstaje wielokondygnacyjny budynek z prawie 200 mieszkaniami (opowierzchni od 34-138 m2). Dodatkowo dostępne będą popularne lokale z antresolami. Na parterze zostały zaplanowane powierzchnie handlowo - usługowe. Mieszkania będą oddawane w stanie deweloperskim. Agobex zadba również o małą architekturę. Powstanie droga osiedlowa, chodniki, plac zabaw. Jak zapewnia inwestor, pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na koniec czerwca 2009 r., ostatni - w czerwcu 2010 r. Cena najtańszego lokalu to 271 552 zł brutto. Miejsca postojowe na zewnątrz budynku wliczone są w cenę mieszkania.

grudzień 2007 r.

Czytaj więcej