Apartamenty Novum. Inwestycja firmy Hines w centrum Krakowa

2012-06-14 19:25
Mieszkania w Krakowie. Apartamenty Novum
Autor: Hines Polska Apartamenty Novum powstają w ścisłym centrum Krakowa, w odległości 1,5 kilometra od Rynku Głównego

W ścisłym centrum Krakowa, w niewielkiej odległości od Rynku Głównego, powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa firmy Hines – Apartamenty Novum. Realizacja inwestycji obejmuje budowę kompleksu budynków mieszkalnych, w których znajdzie się ponad 400 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Do dyspozycji mieszkańców będą zaaranżowane zielenią tereny z alejkami i ławeczkami, a także dziedziniec z oczkami wodnymi oraz dwa place zabaw. Nowe mieszkania w Krakowie będą gotowe w IV kwartale 2013 roku.

Apartamenty Novum. Mieszkania w centrum Krakowa

Apartamenty Novum zlokalizowane będą przy ul. Rakowickiej w ścisłym centrum Krakowa. W ramach inwestycji zostanie wybudowany kompleks czterech budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości - od 4 do 9 kondygnacji. Dostępnych będzie ponad 400 nowych mieszkań, o zróżnicowanych powierzchniach od 26 do 111 mkw. Dzięki konstrukcji płytowo-słupowej będzie można dowolnie modyfikować lub łączyć sąsiadujące ze sobą apartamenty. W 2-poziomowym parkingu podziemnym znajdzie się 258 miejsc parkingowych. Do wyłącznego użytku mieszkańców zostanie udostępniony wewnętrzny dziedziniec. Teren wspólny będzie zagospodarowany alejkami i ławeczkami, oczkami wodnymi oraz placami zabaw dla dzieci.

Apartamenty w Krakowie oddalone będą 1,5 kilometra od Rynku Głównego. Liczne restauracje, teatry i galerie znajdują się w zasięgu ręki. Mieszkańcy będą mieli dostęp do punktów usługowych, handlowych, placówek oświatowych oraz medycznych. Z kolei liczne linie autobusowe, kolejowe i tramwajowe umożliwią sprawne połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa.

Nowe mieszkania w Krakowie zostaną udostępnione przyszłym mieszkańcom pod koniec 2013 roku.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w lutym 2012 roku. W maju br. odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego. Zakończenie stanu zero i rozpoczęcie prac naziemnych zaplanowano na przełom sierpnia i września. Planowany termin zakończenia prac oraz oddania do użytku nowych mieszkań to IV kwartał 2013 roku.

Za realizację osiedla mieszkalnego w Krakowie odpowiedzialna jest spółka Hines - międzynarodowa firma deweloperska i inwestycyjna. W ciągu 15 lat działalności na rynku polskim spółka zrealizowała wiele projektów biurowych oraz mieszkaniowych m.in. w Warszawie, Gdańsku oraz Łodzi. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji pełni firma Erbud. Projekt architektoniczny kompleksu budynków mieszkalnych przygotowała pracownia IMB Asymetria Architekci:

– Projekt zespołu mieszkaniowego Apartamenty Novum był dla nas dużym wyzwaniem ze względu na lokalizację w ścisłym centrum Krakowa oraz wysoki standard planowanej zabudowy. Inspiracją była sama lokalizacja, dzięki której powstała nowoczesna interpretacja kwartałowej zabudowy typowej dla centrum miasta. Cały kompleks jest wyłączony z ruchu samochodów, a powstałe enklawy zieleni mieszkańcy będą mogli wykorzystać do odpoczynku i rekreacji – powiedział Marek Borkowski, IMB Asymetria Architekci.

Czytaj więcej