Apartamentowiec w centrum stolicy

2007-05-22 14:11
Apartamentowiec _centrum
Autor: Engel Group

W samym centrum Warszawy powstanie ośmiopiętrowy apartamentowiec. Zbudować go chce izraelska firma Engel. W najbliższych tygodniach deweloper otrzyma pozwolenie na budowę.

Przy ulicy Emilii Plater 10 powstanie apartamentowiec. Deweloper, izraelska firma Engel Group, otrzymała już warunki zabudowy. Teraz czaka na pozwolenia na budowę. Budynek zaprojektowała Polsko-Belgijska pracownia Projekt. Obiekt zostanie doklejony do sąsiedniej kamienicy. Wewnątrz powstaną trzy przeszklone atria. Mieszkania ulokowane zostaną w północnej części budynku. Ich okna wychodzić będą na pas zieleni wzdłuż budynku przy Emilii Plater 12. Architekci zaprojektowali ścianę ze szkła. Okna w mieszkaniach będą sięgać niemal od podłogi do sufitu. W architekturze budynku pojawią się też elementy drewniane. Front obiektu będzie stylizowany na historyczną kamienicę.

Na parterze i na części pierwszego pietra mieścić się będą lokale usługowe i biura. W budynku będą 74 mieszkania o metrażach od 48 do ponad 100 m2. Na ostatnich kondygnacjach zaplanowano dwupiętrowe apartamenty otoczone zielonym tarasami. Do mieszkań będą przypisane tarasy i balkony. Pod obiektem znajdzie się garaż. Inwestycja zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2008 roku.

Firma Engel Group jest znana głównie z osiedla Leśna Polana. Kompleks ten powstanie do końca 2006 roku w podwarszawskich Ząbkach. Inna inwestycja realizowana przez dewelopera mieścić się będzie na Zawadach. Na terenie o powierzchni 1,3 hektara Engel zbuduje 12 niskich bloków. Obecnie dobiega końca tworzenie projektu tego osiedla.

Czytaj więcej