Angel Wawel. Apartamenty w Krakowie z widokiem na Wawel

2013-02-06 17:09
Angel Wawel. Apartamenty w Krakowie
Autor: Kostrzewa PR Na przestrzeni wieków budynek dawnej siedziby zakonu koletek był kilkukrotnie rozbudowany. Obecnie w ramach budowy kompleksu Angel Wawel zostanie poddany całkowitej renowacji zgodnie wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

W Krakowie już wkrótce rozpocznie się realizacja inwestycji mieszkaniowej, która według zapowiedzi, będzie wyznacznikiem nowej jakości życia w mieście. Po dziewięciu latach przygotowań budynek dawnego zakonu sióstr koletek i przylegające mu tereny przejdą gruntowną rewitalizację, w ramach której powstanie kompleks apartamentowy Angel Wawel. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ok. 200 milionów złotych. Apartamenty w Krakowie będą usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu.

Przygotowania do realizacji kompleksu apartamentowego w Krakowie rozpoczęły się w 2003 roku, kiedy spółka Angel Wawel zakupiła budynek i przylegające grunty przy ulicy Koletek 12. To jedna z najlepszych lokalizacji w Krakowie pod realizację inwestycji mieszkaniowej - tuż przy Wiśle i Zamku Królewskim na Wawelu. Historia budynku sięga XVI wieku, kiedy starosta ufundował siostrom zakonnym zwanym koletkami ich przyszłą siedzibę. Na przestrzeni wieków obiekt był kilkukrotnie rozbudowany. Obecnie w ramach budowy kompleksu Angel Wawel, budynek przejdzie gruntowną renowację, zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Odnowiona zostanie fasada budynku, jego wnętrza oraz wielowiekowe polichromie. Do obiektu dobudowana zostanie nowoczesna część apartamentowa, która domykać będzie budynek, tworząc od środka reprezentatywne patio. Fasada tzw. części „starej” zostanie całkowicie odnowiona przy wykorzystaniu tynków renowacyjnych oraz wyeksponowana przy użyciu iluminacji elewacyjnej. Dobudowana część pokryta zostanie okładziną kamienną z elementami blachy tytanowej oraz drewna.

W zależności od skrzydła, budynek będzie się składał z pięciu lub sześciu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych przeznaczonych na parking dla mieszkańców. Na terenie kompleksu Angel Wawel znajdzie się 235 apartamentów o różnej powierzchni i możliwościach adaptacyjnych. Do dyspozycji mieszkańców będzie: SPA, basen, strefa fitness, sala kina domowego, pokój zabaw dla dzieci, częśc handlowa i wiele dodatkowych udogodnień. 

Twórcami projektu architektonicznego kompleksu Angel Wawel jest paryska pracownia Gottesmann-Szmelcman we współpracy z biurem architektonicznym ABP. Projekt wnętrza powierzono Robertowi Koniecznemu z pracowni KWK Promes. Projekt ogrodu, który znajdzie się na wewnętrznym dziedzińcu, został wykonany przez brytyjskiego architekta zieleni – Matta Jamesa. Inwestor jest obecnie na etapie wyboru generalnego wykonawcy inwestycji.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Polska Budownictwo. Apartamenty w Krakowie będą gotowe w połowie 2015 roku.

Angel Wawel. Apartamenty w Krakowie
Autor: Kostrzewa PR Inwestycja Angel Wawel. Do dawnego zakonu sióstr koletek, który już wkrótce przejdzie gruntowną rewitalizację, zostanie dobudowana nowoczesna część apartamentowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej