Wzorowe centrum - Wzorcownia

2009-10-22 16:46
Wzorcownia
Autor: Mediadem Communication

Wzorcownia, dawna fabryka fajansu, została odmieniona i otworzyła swoje podwoje dla klientów. W przeddzień otwarcia, 20 października, odbyła się we Wzorcowni wielka gala. Wzięli w niej udział przedstawiciele zarządu nowego centrum wielofunkcyjnego, architekci, inwestorzy oraz wielu znamienitych gości, m.in. władze Włocławka. Zaproszone zostały również media, a całą uroczystość uświetnił koncert wokalistki Kayah.

W dwa lata we Włocławku przekształcono ruiny starej fabryki fajansu w centrum wielofunkcyjne, które od dwóch dni zaczyna tętnić życiem. Dwa lata temu rozpoczęto prace nad projektem architektonicznym. Wykonała go firma CDF Architekci z Poznania, po tym jak Państwo Elwira i Roman Stanisławscy z firmy Budizol Property, zakupili opuszczony budynek.

20 października odbyła się konferencja we Wzorcowni, dokładnie - w starej piecowni byłej fabryki fajansu. Teraz przerobionej na klub muzyczny T.B. King. W konferencji, którą prowadziła dyrektor Mediadem Communication - Elżbieta Mędrzycka, wzięli udział przedstawiciel CDF Architekci - Karol Fiedor, prezesi Budizol Property - Elwira i Roman Stanisławscy, prezydent Włocławka - Andrzej Pałucki oraz przedstawiciel firmy King Sturge - Tatiana Spencer.
Podczas konferencji pojawiało się wiele pozytywnych opinii, prezydent miasta wyraził wielkie nadzieje na korzyści finansowe, a także przyznał, iż projekt był priorytetem dla Włocławka.

Wzorcownia
Autor: Emilia Wiśniewska

W trakcie konferencji można było poznać również historię dawnej fabryki fajansu, a także dowiedzieć się jak powstawały te ceramiczne dzieła. Chętni mogli nawet spróbować swoich sił podczas warsztatów z fajansu i wyrazić się artystycznie - pomalować wybraną figurkę.

We Wzorcowni, w budynku starej Piecowni (budynku D) - oprócz typowych dla galerii handlowych sklepów i punktów usługowych - powstały sale przeznaczone do rozrywki, takie jak kręgielnia z barem (na poziomie +2) oraz sala ze stołami do gry w bilard, również z osobnym barem, (na poziomie +1).

Na całe centrum składają się cztery segmenty: budynek A, czyli galeria handlowo-usługowa, ze sklepami odzieżowymi i innymi oraz z podziemnym parkingiem, budynki B i C, w których powstały obiekty przeznaczone na cele mieszkaniowe z parterem handlowo-usługowym (lofty), budynek D, czyli centrum rekreacyjno-rozrywkowe w zachowanym dziewiętnastowiecznym budynku starej Piecowni. Pomiędzy budynkami A i D powstał wiszący szklany łącznik, który umożliwia swobodną komunikację między obiektami, a także widok na główny plac, na którym w niedalekiej przyszłości stanie fontanna.

Warsztaty z fajansu
Autor: Emilia Wiśniewska Na zdjęciu profesjonalistki podczas prezentacji

Symbolicznym przecięciem wstęgi Wzorcownia rozpoczęła swoją działalność. Otwarcia dokonali Elwira Stanisławska i Andrzej Pałucki.

- Wyzwaniem było stworzenie obiektu wielofunkcyjnego przy wykorzystaniu kilku budynków ze sobą sąsiadujących, a także placu, który dzięki małej architekturze – latarniom, ławeczkom, fontannom – będzie stwarzał przyjazny klimat, stając się tętniącym życiem miejscem rekreacji, występów artystycznych i sportowych. Po pierwsze udało nam się pozyskać bardzo dobry skład najemców, praktycznie obiekt jest wynajęty w 100%. Po drugie, został wybudowany w terminie. Oddajemy Wzorcownię bez poślizgów i bez kompromisów wobec jakości, mimo kryzysu. To co zostało zaplanowane, z pełną konsekwencją zrealizowaliśmy - powiedziała Elwira Stanisławska.

Mieszkańcy Włocławka oraz wszyscy chętni już w sobotę, 24 października, będą mogli wziąć udział w atrakcjach Dnia Sportu - organizowanego przez klub Gymnasion. Wzorcownię odwiedzą tego dnia m.in. Mariusz Czerkawski i inni sportowcy.

Uroczyste otwarcie Wzorcowni
Autor: Emilia Wiśniewska Uroczyste otwarcie symbolicznym przecięciem wstęgi
Wzorcownia
Autor: Mediadem Communication
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej