Wnętrza Bonarka City Center - galeria zdjęć!

2010-04-15 11:53
Bonarka City Center
Autor: mat. od Open Media

Otwarta 21 listopada 2009 roku Bonarka City Center, miasto w mieście, jest współczesną interpretacją sieci miejskich ulic i placów handlowych.

Szklane powierzchnie, przykrywające kompleks, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak największą ilość naturalnego światła dziennego. Złoty i jasny granit, którym wyłożona jest posadzka, dodaje galerii dodatkowego ciepła.

Zobacz koniecznie: Jakie firmy brały udział w realizacji Bonarka City Center

Place i alejki, wypełnione zielenią mają swoje nazwy: Palmiarnia, Pod Zegarem, Zaułek Puszkarski, Łuk Wschodni i Zachodni czy Pasaż Północny. Centralnym placem Bonarki jest Palmiarnia. Jego przestrzeń tworzy osiem naturalnych, kilkunastometrowych żywych palm  i fontanna. Kawiarnie i restauracje nie zostały skupione w jednym miejscu, lecz rozmieszczone równomiernie, między innymi w trzech piętrowych pawilonach, zaprojektowanych z belek i łukowych słupów, wykonanych z klejonego drewna.

Budynki wykonano z wysokiej jakości naturalnych surowców, takich jak kamień, drewno i szkło. Wybór materiałów do fasad i elewacji odzwierciedla przemysłową przeszłość terenu, stanowi też nawiązanie do tradycyjnego, wielkomiejskiego pasażu handlowego, obecnego w zabudowie polskich miast na przełomie XIX i XX w.

Bonarka City Center
Autor: mat. od Open Media
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej