Twierdza

2009-03-06 15:49
Twierdza Kłodzko
Autor: Rank Progress

Kłodzko znane ze swojej XVIII-wiecznej twierdzy zyska nową, już nie tak monumentalną i bez zimnych lochów, Twierdzę. Będzie to miejsce tętniące życiem, atrakcyjne, w którym chętnie spędzimy czas.

Twierdza Kłodzko
Autor: Rank Progress

W dolnośląskim mieście powstaje galeria Twierdza Kłodzko. Koszty inwestycji sięgają ok. 130 mln zł. Obiekt pomieści w sobie 80 lokali handlowo-usługowych, które zajmą 20 000 m2, powierzchnia całkowita to 21 538 m2. Jak informuje inwestor – firma Rank Progress SA, już w najbliższych dniach rozpocznie się oddawanie do użytku pierwszych sklepów. Od 4 kwietnia 2009 r. będzie można robić zakupy już we wszystkich sklepach galerii. Na klientów czeka 700 miejsc parkingowych. Generalnym wykonawcą Twierdzy Kłodzko jest firma Erbud SA.

Wygląd zewnętrzny galerii Twierdzy został zaprojektowany w oparciu o historyczną fortecę kłodzką. Materiały użyte w elewacji, a także bryła obiektu nawiązują do chłodnych i surowych murów XVIII-wiecznej twierdzy. Wg zamysłu architektów zostaje w ten sposób wprowadzony dialog pomiędzy historią a nowoczesną architekturą. Dach centrum handlowego porasta zieleń, w nawiązaniu do naturalnych skał. Taki projekt dobrze wpisuje się w otoczenie, w koloryt i charakter miasta. Projekt architektoniczny wykonało Studio Architektoniczne OZONE z Wrocławia.

Galeria Twierdza Kłodzko znajduje się niedaleko przejścia granicznego z Czechami przy skrzyżowaniu ulic Marszałka Piłsudskiego i Noworudzkiej, czyli przy drodze nr 8 Warszawa - Praga. Inwestor planuje uruchomienie bezpłatnej komunikacji w kierunku nowego centrum, (planowane jest też połączenie komunikacyjne z czeskiego Nachodu). Kłodzko ma połączenia kolejowe z wieloma dużymi miastami Polski. Niedaleko Kłodzka znajdują się trzy miejscowości uzdrowiskowe skąd także napływają przyszli potencjalni klienci.

Twierdza Kłodzko
Autor: Rank Progress lokalizacja Twierdzy Kłodzko - panorama miasta
Twierdza Kłodzko
Autor: Rank Progress
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej