Trwa budowa biurowca dla inkubatora przedsiębiorczości w Bydgoszczy

2015-01-08 13:56
Biurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu - nowa inwestycja powstanie w Bydgoskim Parku Przemysłowo - Technologicznym
Autor: Bydgoski Park Przemysłowo Technologiczny Biurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu - nowa inwestycja powstanie w Bydgoskim Parku Przemysłowo - Technologicznym

Na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego trwa budowa nowej inwestycji -biurowca przeznaczonego na siedzibę inkubatora przedsiębiorczości. Ściany podziemnej kondygnacji są już prawie gotowe.

Biurowiec „IDEA Przestrzeń Biznesu” – nowa inwestycja Parku Przemysłowo – Technologicznego dla młodych bydgoszczan


Na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy powstaje biurowiec „IDEA Przestrzeń Biznesu”. Nowa inwestycja będzie siedzibą inkubatora przedsiębiorczości – instytucji, która wprowadzi młode osoby w tajniki prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Inkubator Przedsiębiorczości w Bydgoszczy powstanie w 6 piętrowym budynku o powierzchni 7 tys. m2, z czego 4 tys. przeznaczone będzie pod wynajem. Budowa nowej inwestycji jest na etapie powstawania ścian kondygnacji podziemnej. W podziemiu znajdzie się wielostanowiskowy garaż. Na parterze zaprojektowano lobby recepcyjne oraz dwie sale konferencyjne – każda mieszcząca 50 osób. Planowane jest również powstanie baru samoobsługowego wraz z zapleczem kuchenno – magazynowym. Na I i II piętrze znajdą się pomieszczenia pod wynajem – minimum 23 lokale o powierzchni od ok. 27 m2 do ok. 120 m2. Pomieszczenia na kondygnacji III i IV przeznaczone będą również pod wynajem, z tą różnicą, że będą to przestrzenie open space. Ponadto, każde piętro wyposażone będzie w dwubiegową klatkę schodową, 2 windy osobowo – towarowe, część sanitarną oraz aneks kuchenny..


Generalnym wykonawcą budynku „IDEA Przestrzeń Biznesu” została firma Molewski. W maju 2015 przewidywanie jest zakończenie prac przy żelbetowej konstrukcji budynku. Latem prowadzone będą prace wykończeniowe, elewacyjne oraz prace przy zagospodarowaniu terenu. Obiekt ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2015. Koszt inwestycji to ok. 22 mln złotych. Biurowiec zostanie wybudowany przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Szacuje się, że dzięki inwestycji zatrudnienie w budynku znajdzie ok. 400 pracowników.



Nazwa inwestycji: „IDEA Przestrzeń Biznesu” Bydgoski Inkubator Przedsiębiorczości
Adres inwestycji: ul. Bydgoskich Przemysłowców, Bydgoszcz
Inwestor: Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny
Autor projektu architektonicznego: projekt prowadzony w systemie „zaprojektuj i wybuduj”
Generalny wykonawca: Molewski Sp. z o.o.
Początek realizacji: październik 2014
Planowane oddanie do użytku: wrzesień 2015
Powierzchnia użytkowa: 7 tys. m2
Koszt inwestycji: 22 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej