Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny. Skanska wybuduje drogi

2012-05-14 11:16
Park Naukowo-Technologiczny w Sosnowcu
Autor: Skanska SA Park Naukowo-Technologiczny w Sosnowcu został wybudowany na terenie byłej kopalni węgla Niwka-Modrzejów

Nowe zapleczne badawczo-biznesowe Śląska, Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny (SPNT) został już oficjalnie otwarty. Teraz w ramach projektu zostaną wybudowane drogi. Skanska podpisała umowę o roboty budowlane na realizację projektu. Inwestycja o wartości ponad 3 mln złotych, zostanie ukończona na jesieni 2012 roku.

Przedsiębiorcy działający głównie na rynku Śląskim, których działalność skupia się na wdrażaniu nowoczesnych technologii od maja 2012 roku, mogą korzystać z Sosnsowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego (SPNT), który został zrealizowany na terenie po byłej kopalni Niwka-Modrzejów. Obiekt jest już w pełni wyposażony i czeka na najemców. Teraz przyszedł czas na II etap inwestycji-budowę dróg.

Przeczytaj również: Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny. Więcej >>

Generalny wykonawca, Skanska podpisał 11 maja, kontrakt o roboty budowlane, w ramach którego przebuduje istniejące drogi oraz wybuduje nowe. Roboty budowlane o wartości 3,4 mln złotych bruttto, mają zostać ukończone do listopada 2012 roku.

Roboty budowlane - zakres

Skanska wybuduje drogi znajdujące się na terenie byłej kopalni Niwka-Modrzejów, pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Orląt Lwowskich. Aktualnie dojazd to SPNT możliwy jest jedynie od strony ul. Wojska Polskiego. Ponadto, wykonawca zrealizuje modernizację dróg na terenie obiektu, co pozwoli lepiej skomunikować budynki SPNT z miastem. Roboty obejmą wybudowanie lokalnej drogi o długości 700 metrów. Kontrakt obejmuje również zrealizowanie instalacji sanitarnej, kanalizacyjnej i energetycznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej