Ruszyła budowa drugiej fazy Poleczki Business Park

2011-03-07 14:15
Ruszyła budowa drugiej fazy Poleczki Business Park
Autor: UBM Polska Inwestycja Poleczki Business Park zostanie wkrótce zaprezentowana na światowym forum, podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM w Cannes

W połowie stycznia br. rozpoczęła się realizacja drugiego etapu największego parku biznesu w Europie Środkowej - Poleczki Business Park. W ramach tej fazy powstaną dwa trzypiętrowe budynki: B1 i C1 o łącznym metrażu ponad 21 000 m2.

W ramach drugiego etapu budowy powstaną dwa trzypiętrowe budynki: B1 i C1 o łącznym metrażu ponad 21 000 m2 powierzchni biurowej klasy A (8500 m2 w budynku B1 i 12 700 m2 w budynku C1, odpowiednio od 2100 i 3000 m2 powierzchni biurowej na jednym piętrze).
Oddanie do użytku zaplanowano na II kwartał 2012 roku. Na parterze w obu budynkach znajdą się powierzchnie handlowe i serwisowe.

- Obecnie trwają specjalistyczne prace ziemne oraz fundamentowe polegające na przygotowaniu i zagospodarowaniu drugiego etapu inwestycji zgodnie z wymogami certyfikacji LEED, w związku z ubieganiem się o certyfikat w kategorii GOLD dla tej fazy projektu. - mówi Rudolf Grossmayer, Członek Zarządu Poleczki Business Park.

Deweloperami biznes parku są austriackie spółki: UBM oraz CA Immo, a generalnym wykonawcą PORR. Za koncepcyjny projekt architektoniczny odpowiada pracownia RKW Polska Sp. z o.o., natomiast obecnie prace projektowe dla inwestycji prowadzi zespół architektów UBM Polska.

Realizacja PBP przebiegać będzie w sześciu etapach. W marcu 2010 została oddana do użytkowania pierwsza faza budowy (budynki A1 i A2) o łącznej powierzchni najmu ok. 45 000 m2. Swoje siedziby w Poleczki Business Park mają obecnie m.in.: US Pharmacia, KONE, ARiMR, Sharp, World Courier, Kapsch Sp. z o.o. oraz Kapsch Telematic Services.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej