Rusza rozbudowa ostródzkiej galerii handlowej

2010-04-01 12:07
Ostródzka galeria handlowa zostanie rozbudowana
Autor: Condohotels Group

W 2010 r. OPB Holding rozpocznie długo oczekiwaną rozbudowę Galerii Centrum Ostróda znajdującej się przy ul Jana Pawła II 9. Nowy obiekt zaprojektowano jako budynek 5-kondygnacyjny z dwoma poziomami podziemnymi.

Kondygnacja pierwsza posiada funkcje usługowe przeznaczone na kino, kręgielnię i salę taneczną. Kondygnacja druga będzie poziomem technicznym. Parter i pierwsze piętro zajmą powierzchnie handlowe. Na pozostałych kondygnacjach – poziom 2,3 i 4 – zaprojektowano garaże otwarte dla klientów obiektu. Poziom czwarty będzie jednocześnie dachem płaskim całego obiektu. Całkowita powierzchnia wraz z parkingami galerii wyniesie 20 000 m2.

- Obiekt zostanie rozbudowany kosztem obecnego parkingu, ale za to zbudujemy parkingi na najwyższych kondygnacjach. W sumie liczba miejsc parkingowych się podwoi, po rozbudowie obiekt będzie dysponował 350 miejscami - informuje Kamila Górecka-Kirwiel z OPB Holding.

Termin oddania galerii do użytku planowany jest na II kwartał 2011 roku. W toku są rozmowy z potencjalnymi nabywcami i najemcami powierzchni handlowo-usługowych.

- Między innymi prowadzimy rozmowy z dużą siecią kinową, która jest zainteresowana ostródzką galerią. O wynikach tych i innych negocjacji będziemy informować mieszkańców Ostródy na bieżąco - mówi Kamila Górecka-Kirwiel.

Rozbudowa galerii handlowej jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania na profesjonalnie przygotowane i estetyczne powierzchnie handlowo-usługowe, których wraz z rozwojem miasta zaczęło brakować.
Jej powstanie to ukłon w stronę mieszkańców miasta, jak i odwiedzających je turystów. Ostróda to rozwijająca się miejscowość, która co roku przyciąga coraz więcej gości przybywających do niej zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Dzieje się tak nie tylko za sprawą pięknych krajobrazów, jezior i lasów, ale także z powodu licznych inwestycji realizowanych na terenie miasta.

Ostatnio w Ostródzie powstał 800-metrowy wyciąg nart wodnych, tory kajakowe oraz największy w Polsce kompleks pomostów drewnianych. Zrewitalizowano miejską plażę, gdzie funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Działa tu także aquapark, kręgielnia, nowoczesna hala sportowa, a w budowie jest nowoczesny stadion i amfiteatr.
W roku 2009 w pobliżu Galerii Ostróda ruszył czterogwiazdkowy Hotel Platinum z nowoczesnym kompleksem spa, a w roku bieżącym zostanie oddany do użytku kolejny o tym samym standardzie - Willa Port Resort zlokalizowana nad brzegiem Jeziora Drwęckiego. Odwiedzających przyciąga atrakcja - rejsy statkami żeglugi Ostródzko-Elbląskiej przy wykorzystaniu systemu pochylni napędzanych wodą, które przemieszczają statki po lądzie w górę lub w dół oraz liczne imprezy odbywające się cyklicznie w mieście i okolicach (np. festiwal Reggae, inscenizacja Bitwy Pod Grunwaldem). Dlatego warto by miasto mogło się poszczycić również galerią handlową z prawdziwego zdarzenia.

265_midi.jpg
Autor: brak danych


"Firma OPB Holding powstała w roku 1989 w Ostródzie. Jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność inwestycyjną i budowlaną na terenie Warmii. Ma na swoim koncie szereg zrealizowanych z inwestycji zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. OPB Holding zaprojektował i wybudował 9 osiedli mieszkalnych w Ostródzie oraz 2 osiedla w Olsztynie, w tym kompleks o nazwie Belweder liczący prawie 500 mieszkań."

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej