Rusza rozbudowa ostródzkiej galerii handlowej

2010-04-01 12:07
Ostródzka galeria handlowa zostanie rozbudowana
Autor: Condohotels Group

W 2010 r. OPB Holding rozpocznie długo oczekiwaną rozbudowę Galerii Centrum Ostróda znajdującej się przy ul Jana Pawła II 9. Nowy obiekt zaprojektowano jako budynek 5-kondygnacyjny z dwoma poziomami podziemnymi.

Kondygnacja pierwsza posiada funkcje usługowe przeznaczone na kino, kręgielnię i salę taneczną. Kondygnacja druga będzie poziomem technicznym. Parter i pierwsze piętro zajmą powierzchnie handlowe. Na pozostałych kondygnacjach – poziom 2,3 i 4 – zaprojektowano garaże otwarte dla klientów obiektu. Poziom czwarty będzie jednocześnie dachem płaskim całego obiektu. Całkowita powierzchnia wraz z parkingami galerii wyniesie 20 000 m2.

- Obiekt zostanie rozbudowany kosztem obecnego parkingu, ale za to zbudujemy parkingi na najwyższych kondygnacjach. W sumie liczba miejsc parkingowych się podwoi, po rozbudowie obiekt będzie dysponował 350 miejscami - informuje Kamila Górecka-Kirwiel z OPB Holding.

Termin oddania galerii do użytku planowany jest na II kwartał 2011 roku. W toku są rozmowy z potencjalnymi nabywcami i najemcami powierzchni handlowo-usługowych.

- Między innymi prowadzimy rozmowy z dużą siecią kinową, która jest zainteresowana ostródzką galerią. O wynikach tych i innych negocjacji będziemy informować mieszkańców Ostródy na bieżąco - mówi Kamila Górecka-Kirwiel.

Rozbudowa galerii handlowej jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania na profesjonalnie przygotowane i estetyczne powierzchnie handlowo-usługowe, których wraz z rozwojem miasta zaczęło brakować.
Jej powstanie to ukłon w stronę mieszkańców miasta, jak i odwiedzających je turystów. Ostróda to rozwijająca się miejscowość, która co roku przyciąga coraz więcej gości przybywających do niej zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Dzieje się tak nie tylko za sprawą pięknych krajobrazów, jezior i lasów, ale także z powodu licznych inwestycji realizowanych na terenie miasta.

Ostatnio w Ostródzie powstał 800-metrowy wyciąg nart wodnych, tory kajakowe oraz największy w Polsce kompleks pomostów drewnianych. Zrewitalizowano miejską plażę, gdzie funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Działa tu także aquapark, kręgielnia, nowoczesna hala sportowa, a w budowie jest nowoczesny stadion i amfiteatr.
W roku 2009 w pobliżu Galerii Ostróda ruszył czterogwiazdkowy Hotel Platinum z nowoczesnym kompleksem spa, a w roku bieżącym zostanie oddany do użytku kolejny o tym samym standardzie - Willa Port Resort zlokalizowana nad brzegiem Jeziora Drwęckiego. Odwiedzających przyciąga atrakcja - rejsy statkami żeglugi Ostródzko-Elbląskiej przy wykorzystaniu systemu pochylni napędzanych wodą, które przemieszczają statki po lądzie w górę lub w dół oraz liczne imprezy odbywające się cyklicznie w mieście i okolicach (np. festiwal Reggae, inscenizacja Bitwy Pod Grunwaldem). Dlatego warto by miasto mogło się poszczycić również galerią handlową z prawdziwego zdarzenia.

265_midi.jpg
Autor: brak danych


"Firma OPB Holding powstała w roku 1989 w Ostródzie. Jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność inwestycyjną i budowlaną na terenie Warmii. Ma na swoim koncie szereg zrealizowanych z inwestycji zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. OPB Holding zaprojektował i wybudował 9 osiedli mieszkalnych w Ostródzie oraz 2 osiedla w Olsztynie, w tym kompleks o nazwie Belweder liczący prawie 500 mieszkań."

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej