Poznań: jest pozwolenie na budowę centrum handlowego Łacina

2012-09-11 17:05
Centrum handlowe Łacina
Autor: Prelite Public Relations Centrum handlowe Łacina będzie gotowe w drugiej połowie 2014 r.

Apsys Polska zawarła z Urzędem Miasta Poznania umowę dotyczącą wymiany gruntów pod budowę centrum handlowego Łacina. Na mocy porozumienia spółka weszła w posiadanie terenów niezbędnych do rozpoczęcia prac nad inwestycją. Firma uzyskała także ostateczne pozwolenie na budowę.

Centrum handlowe Łacina w Poznaniu ma być nowym - po łódzkiej Manufakturze - flagowym projektem firmy Apsys Polska. Na 98 tys. m kw. powierzchni handlowej znajdzie się ok. 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików, ponad 40 restauracji i kawiarni oraz 9-salowe Multikino. Przed lokalem Carrefour zlokalizowana zostanie strefa usługowa, a w pobliżu Leroy Merlin - strefa poświęcona wystrojowi wnętrz. Na parterze umiejscowione zostaną lokale firm z branży sportowej, obuwniczej, bieliźnianej oraz sklepy z akcesoriami. Na zewnątrz budynku pojawią się punkty restauracyjne wraz z ogródkami zimowymi i letnimi. Moda znajdzie się na pierwszym piętrze (z wyjątkiem lokali zajmujących dwa piętra). Na drugim piętrze zlokalizowany zostanie fitness klub z basenem oraz sauną. Odwiedzający kompleks będą mogli skorzystać także z bezpłatnego parkingu na 3300 miejsc. Zewnętrzna przestrzeń kompleksu zostanie otoczona tarasami i balkonami restauracyjnymi z widokiem na fontanny i amfiteatr, w którym będą odbywać się wydarzenia kulturalne i artystyczne.

W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu BREEAM. Centrum handlowe Łacina w Poznaniu zostało zaprojektowane w pracowni architektonicznej RTKL, znanej z realizacji takich projektów jak Arkadia w Warszawie, Metropolis w Moskwie czy też Westfield w San Francisco.

Koszt inwestycji to 350 mln euro. Centrum handlowe w Poznaniu zostanie oddana do użytku w połowie 2014 r.

Centrum handlowe Łacina
Autor: Prelite Public Relations W Alei Mody zaplanowano pierwsze w Polsce witryny sklepowe o niestandardowej wysokości 8 metrów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej