Poznań: jest pozwolenie na budowę centrum handlowego Łacina

2012-09-11 17:05
Centrum handlowe Łacina
Autor: Prelite Public Relations Centrum handlowe Łacina będzie gotowe w drugiej połowie 2014 r.

Apsys Polska zawarła z Urzędem Miasta Poznania umowę dotyczącą wymiany gruntów pod budowę centrum handlowego Łacina. Na mocy porozumienia spółka weszła w posiadanie terenów niezbędnych do rozpoczęcia prac nad inwestycją. Firma uzyskała także ostateczne pozwolenie na budowę.

Centrum handlowe Łacina w Poznaniu ma być nowym - po łódzkiej Manufakturze - flagowym projektem firmy Apsys Polska. Na 98 tys. m kw. powierzchni handlowej znajdzie się ok. 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików, ponad 40 restauracji i kawiarni oraz 9-salowe Multikino. Przed lokalem Carrefour zlokalizowana zostanie strefa usługowa, a w pobliżu Leroy Merlin - strefa poświęcona wystrojowi wnętrz. Na parterze umiejscowione zostaną lokale firm z branży sportowej, obuwniczej, bieliźnianej oraz sklepy z akcesoriami. Na zewnątrz budynku pojawią się punkty restauracyjne wraz z ogródkami zimowymi i letnimi. Moda znajdzie się na pierwszym piętrze (z wyjątkiem lokali zajmujących dwa piętra). Na drugim piętrze zlokalizowany zostanie fitness klub z basenem oraz sauną. Odwiedzający kompleks będą mogli skorzystać także z bezpłatnego parkingu na 3300 miejsc. Zewnętrzna przestrzeń kompleksu zostanie otoczona tarasami i balkonami restauracyjnymi z widokiem na fontanny i amfiteatr, w którym będą odbywać się wydarzenia kulturalne i artystyczne.

W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu BREEAM. Centrum handlowe Łacina w Poznaniu zostało zaprojektowane w pracowni architektonicznej RTKL, znanej z realizacji takich projektów jak Arkadia w Warszawie, Metropolis w Moskwie czy też Westfield w San Francisco.

Koszt inwestycji to 350 mln euro. Centrum handlowe w Poznaniu zostanie oddana do użytku w połowie 2014 r.

Centrum handlowe Łacina
Autor: Prelite Public Relations W Alei Mody zaplanowano pierwsze w Polsce witryny sklepowe o niestandardowej wysokości 8 metrów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej