Termy Poddębice. Budowa basenów termalnych Poddębice na finiszu

2020-09-10 13:54
Poddębice Termy
Autor: Alstal Termy Poddębice zmienią nazwę na Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Termy Poddębice przechodzą rewitalizację. Powstaje tu Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji z wykorzystaniem wód geotermalnych. Prace budowlnane w kompleksie dobiegają końca. Już niedługo będzie można odwiedzić odnowione baseny termalne Poddębice.

Kompleks w Poddębicach mimo pandemii koronawirusa rośnie w oczach. W związku z prowadzonymi pracami rewitalizacyjnymi baseny termalne w sezonie 2019-2020 są nieczynne. Mieszkańcy powiatu poddębickiego z niecierpliwością czekają na jego otwarcie.

Termy Poddębice zmienią się w Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji - tak nazywać się będzie kompleks w Poddębicach. Rewitalizacja kompleksu geotermalnego przy ul. Mickiewicza w Poddębicach to koszt prawie 77 mln zł. Wykonawcami inwestycji są firmy: Alstal Grupa Budowlana oraz AGB.

Ciekawe

Woda w Poddębicach wydobywana jest z utworów piaskowcowych kredy dolnej otworem wiertniczym Poddębice GT-2 z głębokości 2101 m. Temperatura wody mierzona na powierzchni wynosi 71 °C, natomiast całkowita jej mineralizacja to 423 mg/l. Poddębicka woda termalna ma charakter wody wodorowęglanowo-sodowo-wapniowej, hipertermalnej.

Jakie będą nowe termy Poddębice?

W nowym kompleksie geotermalnym w Poddębice powstanie część kryta z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, basenem schładzającym oraz wanny z hydromasażem. W części zewnętrznej znajdą się baseny: wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, a także basen ścian wodnych. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie prawie 2300 m².

W kompleksie będą też sauny: sucha, parowa, infrared, a także pomieszczenia haloterapii z komnatą solną ponadto zespół rehabilitacji, składający się z sal zajęć ruchowych, pomieszczeń masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Termy Poddębice - aktualności z budowy

Aktualnie na budowie Term Poddębice trwają prace wykończeniowe w rewitalizowanym obiekcie. Roboty budowlane trwają w salach zabiegowych i rekreacyjnych. Montowane jest nowoczesne oświetlenie. Najwięcej pracy zostało przy nieckach basenowych, całorocznych i sezonowych. Kolejny etap to wykończenie otoczenia, czyli plaże i zieleń.

Kiedy Termy Poddębice zostaną otwarte?

Na razie nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od sytuacji związanej z koronawirusem. Powiadomimy o terminie otwarcia kompleksu kiedy otrzymamy wiarygodne informacje na ten temat.

Jak dojechać do basenów termalnych Poddębice?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej