Termy Poddębice. Budowa basenów termalnych Poddębice na finiszu

Poddębice Termy
Autor: Alstal Termy Poddębice zmienią nazwę na Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Termy Poddębice przechodzą rewitalizację. Powstaje tu Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji z wykorzystaniem wód geotermalnych. Prace budowlnane w kompleksie dobiegają końca. Już niedługo będzie można odwiedzić odnowione baseny termalne Poddębice.

Kompleks w Poddębicach mimo pandemii koronawirusa rośnie w oczach. W związku z prowadzonymi pracami rewitalizacyjnymi baseny termalne w sezonie 2019-2020 są nieczynne. Mieszkańcy powiatu poddębickiego z niecierpliwością czekają na jego otwarcie.

Termy Poddębice zmienią się w Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji - tak nazywać się będzie kompleks w Poddębicach. Rewitalizacja kompleksu geotermalnego przy ul. Mickiewicza w Poddębicach to koszt prawie 77 mln zł. Wykonawcami inwestycji są firmy: Alstal Grupa Budowlana oraz AGB.

Ciekawe

Woda w Poddębicach wydobywana jest z utworów piaskowcowych kredy dolnej otworem wiertniczym Poddębice GT-2 z głębokości 2101 m. Temperatura wody mierzona na powierzchni wynosi 71 °C, natomiast całkowita jej mineralizacja to 423 mg/l. Poddębicka woda termalna ma charakter wody wodorowęglanowo-sodowo-wapniowej, hipertermalnej.

Jakie będą nowe termy Poddębice?

W nowym kompleksie geotermalnym w Poddębice powstanie część kryta z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, basenem schładzającym oraz wanny z hydromasażem. W części zewnętrznej znajdą się baseny: wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, a także basen ścian wodnych. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie prawie 2300 m².

W kompleksie będą też sauny: sucha, parowa, infrared, a także pomieszczenia haloterapii z komnatą solną ponadto zespół rehabilitacji, składający się z sal zajęć ruchowych, pomieszczeń masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Termy Poddębice - aktualności z budowy

Aktualnie na budowie Term Poddębice trwają prace wykończeniowe w rewitalizowanym obiekcie. Roboty budowlane trwają w salach zabiegowych i rekreacyjnych. Montowane jest nowoczesne oświetlenie. Najwięcej pracy zostało przy nieckach basenowych, całorocznych i sezonowych. Kolejny etap to wykończenie otoczenia, czyli plaże i zieleń.

Kiedy Termy Poddębice zostaną otwarte?

Na razie nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od sytuacji związanej z koronawirusem. Powiadomimy o terminie otwarcia kompleksu kiedy otrzymamy wiarygodne informacje na ten temat.

Jak dojechać do basenów termalnych Poddębice?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej