Plac Dominikański Wrocław. Powstanie nowy biurowiec Brama Oławska

2018-07-24 10:35
Plac Dominikański Wrocław. Powstanie nowy biurowiec
Autor: Grupa PZU

Plac Dominikański Wrocław zyska nowy biurowiec. W miejscu dawnego budynku PZU powstanie nowoczesny budynek Brama Oławska. Inwestorem jest Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU.

Plac Dominikański Wrocław. Powstanie nowy biurowiec
Autor: Grupa PZU

Nowy biurowiec Brama Oławska na Palcu Dominikańskim we Wrocławiu

Budowa biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu rozpocznie na początku 2019 roku. Budynek będzie miał powierzchnię około 12 000 m², 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne, ponad 140 miejsc parkingowych. Architektura budynku połączy elementy nowoczesności z tradycją, nawiązując do sąsiedniej zabudowy.

Plac Dominikański Wrocław. Powstanie nowy biurowiec
Autor: Grupa PZU

Nowy biurowiec PZU - Plac Dominikański Wrocław

Trzy pierwsze piętra budynku zostaną zagospodarowane pod podmioty z Grupy PZU, a pozostałe kondygnacje będą przeznaczone pod wynajem. Budynek ma być certyfikowany w systemie BRREAM, na poziomie Excellent. Inwestor położył nacisk na zastosowanie rozwiązań proekologicznych, m.in. systemy oszczędzania energii, wody, zielone dachy, miejsca dla samochodów o napędzie elektrycznym z możliwością ładowania, stojaki rowerowe wraz z niezbędną infrastrukturą dla rowerzystów taką jak prysznice, szatnia, suszarnia i samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2021 roku.

Plac Dominikański Wrocław. Powstanie nowy biurowiec
Autor: Grupa PZU

Spółka Tower Inwestycje ma w planach również poszerzenie chodnika przy biurowcu, co poprawi komfort pieszych oraz pasażerów czekających na przystanku MPK. Prowadzone są również rozmowy dotyczące umieszczenia stacji rowerowej w sąsiedztwie budowli.

Przypomnijmy, że przed II wojną światową na działce, na której realizowana jest inwestycja Tower Inwestycje stała zbudowana w XIX wieku kamienica. Mieściła się w niej restauracja oraz sklep braci Kwiatkowskich. W czasie wojny kamienica została zniszczona. Na jej miejscu, w 1970 roku, stanął budynek PZU projektu Ryszarda Natusiewicza. Budowla, z uwagi na jej stan techniczny, została wyburzona w ubiegłym roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej