Pierwszy w Polsce ekologiczny park biznesowy

2010-01-22 17:38
Park biznesowy Business Garden
Autor: JSK Architekci sp. z o.o.

Firma SwedeCenter, deweloper należący do grupy Inter IKEA, wybuduje pierwszy w Polsce ekologiczny park biznesowy – Business Garden.

Park biznesowy Business Garden
Autor: JSK Architekci sp. z o.o.

Park biznesowy oprócz głównej funkcji biurowej łączyć będzie funkcje hotelowo-konferencyjne oraz handlowo-usługowe. Projekt zlokalizowany jest w odległości 2 km od lotniska i 5 km od centrum Warszawy, u zbiegu ulic Żwirki i Wigury, 1 Sierpnia oraz Iłżeckiej.

Business Garden powstanie na działce o powierzchni 6 ha, z czego tylko 40% zostanie zabudowane. Na pozostałych 60% powierzchni zaprojektowano ogród. Kompleks będzie oferował docelowo 90 000 mkw. powierzchni komercyjnej. W pierwszej kolejności inwestor wybuduje dwa z siedmiu planowanych obiektów: budynek hotelowo-konferencyjno-biurowy o powierzchni 14 000 mkw. oraz budynek biurowy o powierzchni 17.300 mkw. (jednak w przypadku dużego zainteresowania ze strony potencjalnych najemców inwestor nie wyklucza wybudowania całości projektu w jednym czasie). Budowa pierwszego etapu kompleksu rozpocznie się w kwietniu br., a jego zakończenie planowane jest pod koniec 2011 r.
Projekt kompleksu przygotowała pracownia JSK Architekci. Agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest firma Cushman & Wakefield.

Obiekt będzie pierwszym w Polsce „zielonym” parkiem biznesowym spełniającym wszystkie istotne kryteria ekologiczne. Firma SwedeCenter zamierza ubiegać się o specjalny certyfikat LEED, który potwierdzi status ekologiczny obiektu. Celem LEED jest promowanie kompleksowego podejścia do zachowania równowagi ekologicznej poprzez spełnienie wymogów dotyczących m.in. lokalizacji, zarządzania wodą, wykorzystania energii, zastosowanych materiałów, gospodarowania odpadami czy innowacyjności projektowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej