Park rozrywki w Polsce? Oto najlepsze i największe parki rozrywki dla dzieci i dorosłych

2022-06-21 14:47
Park rozrywki
Autor: Getty Images Park rozrywki dla dzieci w Polsce - poznaj najciekawsze kompleksy

Park rozrywki to świetna atrakcja dla całej rodziny, szczególnie podczas wakacji. Energylandia, Park of Poland, Farma Iluzji, a może Park Miniatur? Poznajcie najciekawsze i największe parki rozrywki dla dzieci i dorosłych w Polsce. Zaplanujecie wakacje 2022.

Spis treści

 1. Park rozrywki Energylandia w Zatorze
 2. Jak dojechać do Energylandii?
 3. Park of Poland w Mszczonowie
 4. Jak dojechać do Park of Poland ?
 5. Park rozrywki Zatorland
 6. Jak dojechać do Zatorlandu?
 7. Park rozrywki Legendia czyli Śląskie Wesołe Miasteczko
 8. Jak dojechać do parku rozrywki Legendia Park?
 9. Park rozrywki Farma Iluzji
 10. Jak dojechać do parku rozrywki Farma Iluzji?
 11. Park rozrywki Nowa Holandia
 12. Jak dojechać do parku rozrywki Nowa Holandia?
 13. Mazurolandia - Park Miniatur Warmii i Mazur
 14. Jak dojechać do Mazurolandii?
 15. Park Miniatur Świat Marzeń
 16. Jak dojechać do Park Miniatur Świat Marzeń?
 17. Park rozrywki Jura Park Bałtów
 18. Jak dojechać do Jura Park Bałtów?
 19. Majaland Kownaty

Okazuje się, że w Polsce jest wiele parków rozrywki, które gwarantują niezapomniane wrażenia zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Mają one różny charakter - od ekstremalnych rollercoasterów, przez parki z figurami dinozaurów oraz parki miniatur, aż po spektakularne aquaparki. W artykule znajdziesz wiele propozycji na spędzenie wakacji 2022.

Park rozrywki Energylandia
Autor: Energylandia Park rozrywki Energylandia - Speed Water Coaster

Park rozrywki Energylandia w Zatorze

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, położony w miejscowości Zator. Na obszarze 35 hektarów znajduje się 75 atrakcji, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. W tym 15 Roller Coasterów. W sezonie 2021 nastąpiło otwarcie nowej strefy Aqualantis, która powstała na obszarze 6 ha. Nowy roller coaster typu Double Coaster osiąga prędkość 100 km/h.

Przypomnijmy, że w strefie ekstremalnej w Energylandii w sezonie 2018 otwarto najwyższy i najszybszy w Europie - Mega Coaster, za którego budowę odpowiedzialna była firma Intamin Amusement Rides. Parametry atrakcji: ponad 80-metrowy spadek, 77 metrów wysokości, prędkość ponad 140 km/h, 85 stopni nachylenia przy spadku, tunel po pierwszym spadku, efekt wodny. Poniżej film ze zjazdu Hyperionem. Natomiast 22 sierpnia 2019 roku otwarta została Zadra. To najwyższa i najszybsza na świecie kolejka górska hybrydowa (stalowo-drewniana). Sam widok kolejki przyprawia o dreszcze, a zjazd jest niezwykle ekscytujący.

Park rozrywki podzielony jest na cztery strefy:

 • Bajkolandia to kraina, w której dzieci spotykają się ulubionymi z postaciami z bajek, w niezwykle bajkowej scenerii
 • Water Park to strefa uruchomiona latem 2016 roku, stworzona na wzór tropikalnej wyspy, z mnóstwem atrakcji
 • Strefa familijna to atrakcje dla całych rodzin, ale na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu (min. 140 cm)
 • Strefa ekstremalna to rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze swoim strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny

Ceny biletów do Energylandii:

 • Dzieci/do lat 3: – 1 zł.
 • Bilet urodzinowy (os. do 18 ż.) – 1 zł.
 • Dzieci (do wzrostu 140cm), seniorzy (os. +65) – 109 zł.
 • Kobieta w ciąży (za okazaniem karty ciąży), : 109 zł.
 • Bilet normalny: 159,00 zł.
 • Bilet całoroczny ulgowy: 429,00 zł. (dla osób o wzroście do 140 cm w dniu zakupu)
 • Bilet całoroczny normalny: 629,00 zł.
 • Osoby niepełnosprawne - dzieci: 89,00 zł. – (dla osób do 12 r.ż.), dorośli: 109,00 zł. (i osoby powyżej 12 r.ż.).
Niezwykła baza noclegowa w Energylandii

W 2020 roku w Energylandii powstała niezwykła baza noclegowa. Jeżeli chcecie spędzić w parku rozrywki kilka dni możecie wynająć jeden z domków, które powstały w kontenerach.

Jak dojechać do Energylandii?

Park of Poland w Mszczonowie

Park of Poland
Autor: Marek Kudelski/SE Park of Poland zaprasza w wakacje 2022

Park of Poland to prawdziwa perełka wodnych inwestycji w Polsce. Budowa I etapu kompleksu, aquaparku Suntago Wodny Świat, ruszyła z początkiem maja 2017 i zakończyła się w lutym 2020. Jest to aktualnie największy park wodny w Polsce, a także największy zadaszony aquapark w Europie. Powstał we wsi Wręcza około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Powierzchnia basenów ma aż 3500 m², powstały łaźnie i baseny termalne oraz sauny, a dookoła  rosną prawdziwe palmy. Czytaj więcej o Park of Poland>>

Ceny biletów do Suntago Wodny Świat:

 • bilet całodniowy (dorosły, nastolatek od 16 roku życia) 139 zł, 4-godzinny - 114 zł - 2-godzinny - 89 zł
 • bilet całodniowy dziecko - 119 zł, 4-godzinny - 99 zł - 2-godzinny - 74 zł

Jak dojechać do Park of Poland ?

Park rozrywki Zatorland
Autor: zatorland.pl Park rozrywki Zatorland to kompleks trzech tematycznych parków: Parku Dinozaurów, Parku Owadów i Parku Mitologii

Park rozrywki Zatorland

Zatorland to miejsce stworzone dla najmłodszych z myślą o ich edukacji poprzez rozrywkę. W parku rozrywki oprócz lunaparku znajdują się trzy strefy tematyczne:

 • Park Dinozaurów to największy tego typu park w Europie Środkowej. Położony jest na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew ukrywa się ponad 100 różnych eksponatów. Większość z nich porusza się i wydaje dźwięki. Na końcu ścieżki można zwiedzić Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.
 • Park Owadów to miejsce, w którym można spotkać owady ludzkich rozmiarów. Wzdłuż ścieżki edukacyjnej ustawiono 16 gigantycznych eksponatów, min.: konika polnego, biedronkę, mrówkę, jelonka rogacza, larwę motyla, modliszkę, skorpiona, stonkę, żuka rohatyńca, muchę i skorka. Nowością sezonu 2019 jest ruchomy karaluch. Ekspozycja insektów wzbogacona jest o wystawę wypreparowanych owadów z różnych zakątków świata.
 • Park Mitologii to strefa położona w dużej części na wodzie, gdzie pływając tramwajem wodnym można poznać greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia. Posągi "cytują" teksty znane z helleńskich pieśni i literatury. Na tych którzy chcieliby się poczuć jak Odyseusz czeka Koń Trojański. Ponadto w strefie tej jest park linowy.

Ceny biletów do Zatorlandu:

 • Bilet jednodniowy od 69,90 zł, dwudniowy od 89,90 zł
Największy ruchomy dinozaur i cyklop

Od 2018 roku odwiedzający Zatorland mogą podziwiać największego (35 m długości) na świecie ruchomego dinozaura Argentynozaura w Parku Dinozaurów oraz niesamowitego, 5-metrowego, ruchomego Cyklopa w Parku Mitologii.

Jak dojechać do Zatorlandu?

Park rozrywki Legendia czyli Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia czyli Śląskie Wesołe Miasteczko to z kolei najstarszy lunapark w Polsce. Powstał w 1959 roku w Chorzowie. W pięciu strefach tematycznych na odwiedzających czeka ponad 40 atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W parku rozrywki znajdują się aż 4 kolejki górskie, w tym popularne KOŁO WIDOKOWE, z którego podziwiać można panoramę miasta oraz DIABELSKĄ PĘTLĘ. Ponadto w Legendii jest kilkadziesiąt innych atrakcji, m.in. wodnych, dla całych rodzin oraz ekstremalnych dla tych, o mocnych nerwach.

Ceny biletów do Legendii:

 • Bilet normalny (od 12 roku życia) = 59 zł/os.
 • Bilet ulgowy (wiek 3-11 lat) = 49 zł/os.
 • Bilet dla dziecka do 3 lat = 1 zł/os.
 • Bilet rodzinny 2 dorosłych + dziecko 3-12 lat = 118 zł/os.
 • Dodatkowy bilet dla dziecka 3-12 lat do biletu rodzinnego = 24 zł/os.
 • Bilet dla seniora 60+ = 49 zł/os.

Jak dojechać do parku rozrywki Legendia Park?

Park rozrywki Farma Iluzji

Park rozrywki Farma Iluzji
Autor: farmailuzji.pl Park rozrywki Farma Iluzji to magizne miejsce z atrakcjami związanymi z iluzją

Farma Iluzji to park rozrywki dla całej rodziny znajdujący się w miejscowości Mościska, 90 km od Warszawy i 80 km od Lublina. Na ponad 6 hektarach częściowo zalesionego terenu znajduje się kilkadziesiąt atrakcji. Dla najmłodszych są place zabaw, kolejki, karuzele. Dla dużych świat iluzji w tym m.in Krzywa chata i Kopalnia Złota. Każdego dnia można tez zobaczyć pokazy sztuki iluzji w wykonaniu iluzjonistów oraz inne ciekawe przedstawienia. Latem w parku rozrywki działają również baseny oraz jest możliwość swobodnego piknikowania (grille i ogniska).

Ceny biletów do Farmy Iluzji:

 • Bilet normalny 59 zł
 • Bilet ulgowy do lat 16 – 55 zł
 • Dzieci do 100 cm wchodzą za symboliczną złotówkę
 • Możliwość zakupu biletu dwudniowego, a ceny wynoszą odpowiednio: 95 zł, 88 zł, 1 zł.

Jak dojechać do parku rozrywki Farma Iluzji?

Park rozrywki Nowa Holandia

Nowa Holandia to kompleks gastronomiczno-rekreacyjny, przy drodze ekspresowej S7 na trasie Gdańsk - Warszawa. Jego powierzchnia wynosi około 64ha. Na terenie znajduje się unikalna sieć sztucznych kanałów o łącznej długości około 13km, restauracja oraz otwarty w 2013 roku rodzinny park rozrywki, który zajmuje 22 ha. Z roku na rok ilość atrakcji systematycznie rośnie. Aktualnie na terenie Parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz inne atrakcje.

Ceny biletów do parku rozrywki Nowa Holandia:- bilet normalny - 55 zł/osobę- bilet ulgowy - 45 zł/osobę

Jak dojechać do parku rozrywki Nowa Holandia?

Mazurolandia - Park Miniatur Warmii i Mazur

Park Miniatur Warmii i Mazur
Autor: mazurolandia.pl Park rozrywki na Mazurach

Park Miniatur Warmii i Mazur to bardzo ciekawa atrakcja na Mazurach w miejscowości Gierłoż, w pobliżu Wilczego Szańca. To miejsce, w którym możemy obejrzeć miniatury najciekawszych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego, m.in.: bazyliki w Świętej Lipce, pałaców w Sztynorce i w Drogoszach, zamków w Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim i Biskupów Warmińskich w Reszlu oraz w Malborku, a także miniaturę Wilczego Szańca i wiele innych. Większość obiektów przedstawiona jest w skali 1:25, wszystkie wykonane są z największą precyzją.

Ceny biletów do Parku Miniatur Warmii i Mazur:

 • Normalny – 18zł
 • Ulgowy – 13 zł
 • Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny

Jak dojechać do Mazurolandii?

Park Miniatur Świat Marzeń

Park Miniatur Świat Marzeń
Autor: parkminiatur.com Park Miniatur Świat Marzeń zapewni podróż przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk

Kolejny park miniatur w Polsce, który naprawdę warto odwiedzić. Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce w miejscowości Inwałd, w którym podziwiać można miniaturowe budowle charakterystyczne dla Australii, Grecji, Włoch, Polski, Chin, Francji, Meksyku. W ciągu zaledwie jednego dnia można zobaczyć Wieżę Eiffla, Plac św. Piotra, posągi Moai, Bramę Brandenburską, Mur Chiński, Statuę Wolności. Większość miniatur w Parku Miniatur wykonana jest w skali 1:25, kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra – w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

Ceny biletów do Parku Miniatur Warmii i Mazur:

 • Bilet normalny - 49 zł/osobę
 • Bilet ulgowy - 39 zł/osobę

Jak dojechać do Park Miniatur Świat Marzeń?

Park rozrywki Jura Park Bałtów

Park rozrywki Jura Park Bałtów
Autor: Jura Park Bałtów Park rozrywki Jura Park Bałtów

W Bałtowie, wzdłuż prawie kilometrowej ścieżki dydaktycznej, można podziwiać prawie 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu można chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń zostały wykonane z wielką dbałością o szczegóły przez paleoartystów. Warto wiedzieć, że tu gdzie obecnie leży Jura Park, kiedyś była jurajska plaża, po której wędrowały dinozaury. Dowodem na tą są odnalezione w wąwozie tropy dinozaurów, które były inspiracją do powstania pierwszego w Polsce parku jurajskiego. JuraPark objęty jest patronatem naukowym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Parku Miniatur Warmii i Mazur:

 • bilet normalny - 99 zł/osobę
 • bilet ulgowy - 89 zł/osobę- bilet urodzinowy - 1 zł
 • Bilet dla Malucha dotyczy dzieci urodzonych w 2020 r. i później - 1 zł

Jak dojechać do Jura Park Bałtów?

Majaland
Autor: majalandkownaty.pl Jett Fly w Majaland - atrakcja wznosząca się na wysokość 22 m, z możliwością sterowania przez pasażera

Majaland Kownaty

Majaland Kownaty to rodzinny park rozrywki, który został otwarty w 2018 roku. Powstał na terenie wsi Kownaty, w gminie Torzym. Park jest czynny cały rok, gdyż duża część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu. Latem 2021 roku w Majaland Kownaty ma zostać otwarta całkiem nowa zewnętrzna strefa. Tym razem w tematyce ulubionych bohaterów bajki Super Wings. Majaland Kownaty ma stać się częścią całości pod nazwą Holiday Park Kownaty, wraz z Majaland i centrum handlowym Góraszka, które powstaną pod Warszawą.

Park Majaland Kownaty został wyróżniony 8. i 9. miejscem w rankingu European Star Award wśród najlepszych nowych atrakcji otwartych w Europie w 2020 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej