9 pięter w Szczecinie

2009-01-16 16:10
Oxygen
Autor: Echo Investment

Spółka Echo Investment zaprezentowała szczegóły inwestycji biurowej OXYGEN, realizowanej w Szczecinie. Powierzchnia budynku przeznaczona pod wynajem wynosi 14 000 m2.

Oxygen
Autor: Echo Investment SA

Obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Malczewskiego z aleją Wyzwolenia. W sąsiedztwie znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy i kompleks biurowo-hotelowy Pazim, instytucje finansowe i urzędy.
Projekt powstał w biurze architektonicznym Arch-Deco w Gdyni. Oxygen to dziewięciokondygnacyjny biurowiec klasy A. Każde piętro będzie miało ok. 1500 m2 powierzchni.
Konwencja biura „open space” daje możliwość aranżacji przestrzeni dla najemców zainteresowanych małymi modułami biurowymi. Wynajmujące firmy będą mogły przystosować przestrzeń biurową do własnych potrzeb. Na parterze użytkownicy budynku będą mogli korzystać z usług dodatkowych - przychodni medycznej, coffee baru, saloniku prasowego czy klubu fitness. W podziemnej kondygnacji będzie 181 stoisk parkingowych. W garażu przewidziano 132 miejsca, a na parkingu naziemnym 49.

„Oxygen to budynek o spokojnej, klasycznej formie i elegancki w swojej prostocie" - tak o swoim projekcie mówi architekt Michał Dolistowski z Arch-Deco i dodaje „Przeszklone pasy okienne zapewniają doskonały dostęp światła naturalnego, a horyzontalna kompozycja elewacji swobodnie podzielonej pionowymi żebrami kształtuje bardzo współczesny i dynamiczny obraz obiektu”

Obiekt wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.
Prace związane z wykonaniem stanu surowego prowadzi firma Calbud sp. z o.o. ze Szczecina. Oddanie biurowca planowane jest na przełomie 2009 i 2010 roku.

Oxygen
Autor: Echo Investment SA
Oxygen
Autor: Echo Investment
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej