Nowy biurowiec Echo Investment w Katowicach

2012-11-22 13:42
biurowiec echo investment katowice
Autor: Echo Investment Nowy biurowiec w Katowicach dla Echo Investment zaprojektowała pracownia DDJM.

Echo Investment rusza z budową kolejnego biurowca, tym razem w Katowicach. Nowa inwestycja będzie miała nazwę A4 Business Park.

Biurowiec A4 Business Park to piewrszy etap parku biurowego realizowanego przez Echo Investment przy ul. Francuskiej w Katowicach. Inwestycja będzie się składac z 3 budynków i kubatorowego parkingu wielopoziomowego. Projekt nowej inwestycji powstal w pracowni DDJM z Krakowa. Architekci zaproponowali połączenie kamienia, szkła i aluminium na elewacji budynków w podziale modularnym. Moduły również zostaną utrzymane przy planowaniu powierzchni wewnętrznej, co pozwoli na aranżację zgodną z oczekiwaniami konkretnego klienta.

Pierwszy etpa, czyli biurowiec A4 Business Park, to 9000 powierzchni biurowej i 153 miejsca parkingowe. Biurowiec A4 Business Park zrealizuje firma Remax Construct. Zakończenie budowy pierwszego etapu jest planowane na I kwartał 2014 roku.

Całość iinwestycji jest w tej chwili pre-certyfikowana. Inwestor stara się o certyfikat wg standardów BREEAM. Biurowiec będzie realizowany z wykorzystaniem najnowszych technologii: energooszczędne systemy wentylacji i klimatyzacji, nowoczesne windy, system kontroli dostępu, sufity podwieszane, przyjazne oświetlenie. W biurowcu znajdzie się również parking dla rowerów, kantyna, sala fitness i miejsce odpoczynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej