Nowa inwestycja w Płocku - Galeria Mazovia

2010-04-26 12:50
Galeria Mazovia w Płocku
Autor: King Sturge Otwarcie Galerii Mazovia - dopisała pogoda oraz odwiedzjący klienci. Na ten dzień salony sprzedaży przygotowały oferty specjalne

Na 55 tysiącach m2 powierzchni całkowitej Galerii Mazovia w Płocku znalazło się ponad 110 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz miejsc rozrywki, z których większość to znane marki do tej pory nieobecne w płockim regionie. Mazovia otworzyła podwoje w sobotę, 24 kwietnia w samo południe.

Galeria Mazovia w Płocku
Autor: King Sturge

Najnowocześniejsza architektura w Płocku

Ośmiometrowy słup wody z fontanny, ściany świetlików w kształcie podświetlanych kostek lodu oraz drewniane podłogi w ogródku restauracyjnym – to tylko część elementów wykończenia i dekoracji Galerii Mazovia. Galeria z najpełniejszą ofertą w Płocku otworzy się w sobotę 24 kwietnia w samo południe. Nad pasażami znajdą się świetliki, dzięki którym w całej Mazovii będzie wiele dziennego, naturalnego światła. Ściany świetlików i przestrzenie przy schodach ruchomych będą wykonane w formie kostek lodu z materiału przypominającego szkło, który pięknie odbija światło. Ściany zachwycą Klientów zmiennymi kolorami, ponieważ będą podświetlone w technologii LED.

Konferencja - Galeria Mazovia
Autor: ew Maciej Mazur - prezes Mallson Polska, Iwona Laszkiewicz - dyrektor Departamentu Zarządzania King Sturge, Szymon Skwierczyński - przedstawiciel firmy Cushman & Wakefield

Materiałem użytym jako okładzina posadzek jest kamień naturalny - marmur i granit w ośmiu kolorach. Elewacja jest podświetlana punktowo. W Galerii Mazovia na odwiedzających czekają również dwie panoramiczne windy. Nad głównym wejściem zawisł największy w mieście ekran LED o wymiarach 7 m na 4 m.

ZOBACZ WIĘCEJ inwestycji komercyjnych w Polsce!

A co z konkurencją?

- Nie boimy się konkurencji, Mazovia jest uzupełnieniem, chcemy współpracować, aby mieszkańcy Płocka i okolic nie musieli robić wycieczek na zakupy do Warszawy i Łodzi. Liczymy na lokalny patriotym, w końcu wszystko będzie tu, na miejscu. - mówiła podczas dzisiejszej konferencji Iwona Laszkiewicz, dyrektor Departamentu Zarządzania King Sturge.

- To jak udało się skomercjalizować obiekt (w 90%) oznacza, że jest w Płocku - niewielkim mieście, miejsce dla tak znanych marek. Świadczy to o potencjale miasta. w Mazovii są marki, które będą pierwsze w regionie. Projekt jest przemyślany. - powiedział Maciej Mazur, prezes Mallson Polska, firmy komercjalizującej galerię wspólnie z King Sturge.

Uroczyste otwarcie Galerii Mazovia
Autor: King Sturge Wstęgę przecinają: Andrzej Lewandowski, prezes Zarządu Lewandpol Sp. z o.o. i inwestor Mazovii oraz Mirosław Milewski, prezydent Płocka

Inwestorem Galerii Mazovia jest firma Lewandpol. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Vectra SA z grupy spółki inżynieryjnej Pol-Aqua, natomiast projekt galerii wyszedł spod ołówka architektów płockiej pracowni Królikowski i Jaworski.

- Mazovia to nasz pierwszy tak duży projekt, dlatego traktujemy go prestiżowo - mówi Andrzej Lewandowski, właściciel i prezes firmy Lewandpol - Będzie najwyższej klasy galerią handlową w Płocku. Postawiliśmy na wysoką jakość architektury: naturalny kamień, dużo naturalnego światła i wysoką jakość wykończenia wnętrz – to nas na pewno będzie wyróżniać. Chcemy być tak pod względem tenant miksu, jak i jakości architektury pierwszą płocką galerią z prawdziwego zdarzenia, aby zadbać także o tych płockich klientów, którzy teraz dość licznie uprawiają turystykę zakupową do warszawskich galerii.

Galeria Mazovia w Płocku
Autor: King Sturge

Mazovia w liczbach:

  • otwarcie: 24 kwietnia 2010 r.
  • powierzchnia całkowita: 54 489,14 mkw
  • powierzchnia handlowa: 27 991 mkw
  • wartość inwestycji: ok. 200 mln zł
  • liczba kondygnacji: 3
  • liczba najemców: 110
  • liczba miejsc parkingowych: 720 miejsc na parkingu podziemnym i 60 na parkingu naziemnym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej