Nowa inwestycja Gdynia Waterfront otwarta. Hotel i biurowiec w jednym kompleksie

2015-06-11 17:59
Otwarcie nowej iwnestycji Gdynia Waterfront miało miejsce 4 czerwca 2015
Autor: Pracownia Projektowa FORT z Gdańska Otwarcie nowej iwnestycji Gdynia Waterfront miało miejsce 4 czerwca 2015

Gdyński zespół budynków hotelowo-biurowych – Gdynia Waterfront, został otwarty 4 czerwca 2015. Nowa inwestycja znajduje się pomiędzy budynkiem Sea Tower a Skwerem Kościuszki. Inwestorem obiektu jest Vastint – spółka dawniej nosiła nazwę SwedeCenter.

Gdynia Waterfront – otwarto kompleks biurowo-hotelowy obok Sea Tower

W centrum Gdyni przy ulicy Waszyngtona powstała nowa inwestycja hotelowo-biurowa – kompleks Gdynia Waterfront. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2013. Wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce 3 września. Budowa trwała do maja 2015. Oficjalne oddanie obiektu do użytku odbyło się 4 czerwca 2015. Inwestorem kompleksu jest spółka Vastint (dawniej SwedeCenter), która należy do Property Division Grupy Inter IKEA. Projekt Gdyni Waterfront przygotowali architekci z Pracowni Projektowej FORT z Gdańska. Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka PORR Polska.

Nieruchomość Gdynia Waterfront znajduje się na powierzchni około 8,5 ha. Zespół mieści się w granicach portu morskiego. Kompleks składa się z 11-kondygnacyjnego biurowca o powierzchni 11,5 tys m2, oraz 9-kondygnacyjnego hotelu, który oferuje 201 pokoi oraz zaplecze biznesowe z centrum kongresowym. W parterze hotelu znajdują się lokale handlowo-usługowe, w tym kawiarnie i restauracje. Wejście i dojazd do kompleksu zlokalizowane są od strony ulicy Waszyngtona i ulicy Węglowej. Obiekty łączy 1-kondygnacyjna hala garażowa mieszcząca ok. 130 miejsc postojowych. Głównym najemcą części biurowej został bank PKO BP. Operatorem hotelu Marriott Courtyard jest Scandinavian Hospitality Management.

Za dostarczenie oraz montaż wind odpowiedzialna jest firma Schindler Polska.

Nazwa inwestycji: Gdynia Waterfront
Adres inwestycji: Waszyngtona 1, Śródmieście, Gdynia
Inwestor: Vastint Sp. z o.o. (dawniej SwedeCenter)
Autor projektu architektonicznego: Pracownia Projektowa FORT z Gdańska
Generalny wykonawca: PORR Polska SA
Początek realizacji: kwiecień 2013
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015
Powierzchnia użytkowa: 84 497 m²
Liczba pokoi hotelowych: 200
Sale w centrum konferencyjnym: 9
Liczba miejsc parkingowych: 130
Dźwigi osobowe: Schindler Polska

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej