Nowa hala sportowa w Kielcach

2007-05-22 18:17
Hala sportowa w Kielcach
Autor: brak danych

25 sierpnia 2006 roku zostanie otwarta nowa hala sportowa w Kielcach. 27 milionów złotych kosztowało wybudowanie obiektu sportowego, który może pomieścić ponad 4 tys. widzów. Inwestycja została w części sfinansowana z dotacji z Ministerstwa Sportu oraz funduszu ZPORR Unii Europejskiej.

W hali znajduje się arena główna o wymiarach 55 na 38 metrów oraz arena lekkoatletyczna o powierzchni 1320 metrów kwadratowych. Jest także miejsce na demontowaną scenę o powierzchni 200 m.kw. Standardowo na trybunach jest 3000 miejsc jednak w wyjątkowych okazjach obiekt może pomieścić do 4,5 tysiąca widzów.

Niestety pobliski parking jest przewidziany tylko na 100 miejsc co znacznie utrudnia dostęp do hali, jednak w planach jest zbudowanie obok centrum sportowego z pływalnią a wtedy powstanie też większy parking.  Projekt został wykonany przez Biuro Obsługi Inwestycji i Pracownia Detan Kielce Sp. z o.o. a generalnym wykonawcą był Budimex Dromex S.A, oddział Kraków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej