Największe galerie handlowe w Warszawie. Tu można się wręcz zgubić! Zobacz zdjęcia

2024-03-29 15:06

Jakie są największe galerie handlowe w Warszawie? W stolicy nie brakuje ogromnych obiektów handlowych, wypełnionych po brzegi sklepami, restauracjami i punktami usługowymi. Które wygrywają rozmiarami? Zobacz zestawienie największych centrów handlowych w Warszawie.

Największe galerie handlowe w Warszawie. Setki sklepów i restauracji w jednym miejscu

Współczesne galerie handlowe to ogromne budowle, o powierzchni liczonej w setkach tysięcy metrów kwadratowych. Klienci lubią je za możliwość zrobienia rozmaitych zakupów w jednym miejscu, a także za bogatą ofertę gastronomiczną i usługową oraz dodatkowe atrakcje takie jak np. kino. Nie inaczej jest w Warszawie, która posiada wiele centrów handlowych o imponujących rozmiarach. Które galerie handlowe w Warszawie są największe? Zobacz zestawienie w galerii.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Jak stworzyliśmy nasze zestawienie? Porównanie ze sobą rozmiarów centrów handlowych wcale nie jest takie proste, bo zależy od sposobu pomiaru. Co zrobić np. w przypadku, gdy jeden obiekt jest całkowicie handlowy, a drugi w połowie składa się z biur? Żeby nasze zestawienie było miarodajne, porównaliśmy centra handlowe w stolicy pod względem tzw. powierzchni najmu brutto (ang. GLA) – popularnego parametru stosowanego na rynku obiektów komercyjnych. Nie uwzględniamy zatem całkowitej powierzchni danego obiektu, a tylko przestrzeń handlową wraz z zapleczem i powierzchniami wspólnymi (korytarze, toalety itd.).

Warto zauważyć, że lista największych galerii handlowych w Warszawie nigdy nie będzie ostateczna, gdyż nie dość, że powstają nowe obiekty, to stare są niekiedy rozbudowywane. W efekcie pozycja danej galerii w rankingu może się zmieniać. Przykładowo tylko w ostatnich latach rozbudowę i modernizację przeszły takie obiekty jak centrum handlowe Atrium Promenada oraz Wola Park.

Lista największych centrów handlowych w Warszawie

W zestawieniu uwzględniono tylko galerie handlowe znajdujące się w granicach administracyjnych Warszawy. Lista największych centrów handlowych w Warszawie pod względem powierzchni najmu brutto przedstawia się następująco:

 1. Westfield Arkadia (przedtem: Arkadia) – 117 500 m² GLA,
 2. Atrium Promenada – 90 000 m² GLA,
 3. Wola Park – 79 300 m² GLA,
 4. Galeria Młociny – 75 000 m² GLA,
 5. Westfield Mokotów (przedtem: Galeria Mokotów) – 68 300 m² GLA,
 6. Blue City – 67 000 m² GLA,
 7. Złote Tarasy – 66 400 m² GLA,
 8. Galeria Północna – 64 000 m² GLA,
 9. CH Atrium Targówek – 60 600 m² GLA,
 10. Galeria Wileńska – 41 300 m² GLA,
 11. Sadyba Best Mall – 23 000 m² GLA.

Bonusowo, poza zestawieniem warto wspomnieć o podwarszawskim centrum CH Janki, które – gdyby znajdowało się w granicach Warszawy – znalazłoby się w ścisłej czołówce zestawienia z powierzchnią 90 300 m² GLA.

Westfield Arkadia – największa galeria handlowa w Warszawie

Bez wątpienia największym centrum handlowym w Warszawie jest Westfield Arkadia, do 2019 r. znane jako Arkadia. Powierzchnia najmu brutto tego obiektu to aż 117 500 m², zaś powierzchnia całkowita – aż 307 758 m². Budynek projektu pracowni RTKL oddano do użytku latem 2003 r., a od tamtej pory obiekt przeszedł liczne modernizacje i rozbudowy. Aktualnym właścicielem galerii jest firma Westfield.

Westfield Arkadia – 117 500 m² GLA
Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Westfield Arkadia – Jana Pawła II 82

Galeria handlowa Westfield Arkadia zlokalizowana jest przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie, obok ronda Zgrupowania AK „Radosław”. W obiekcie znajduje się ponad 200 sklepów i ponad 30 restauracji, a także kino. Obiekt jest znakomicie skomunikowany – można tu dotrzeć samochodem, autobusem lub tramwajem, a w pobliżu znajduje się także stacja metra M1 Dworzec Gdański.

Czy rozpoznasz te ulice w Warszawie po zdjęciach? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. To zdjęcie przedstawia ulicę...
puste ulice Warszawy
Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej