Marszałkowska 76 Office Center

2007-05-25 17:22

W centrum Warszawy powstaje biurowiec klasy A, który zostanie oddany do eksploatacji w III kwartale 2002 roku i przeznaczony na sprzedaż lub wynajem. Projekt konstrukcji wykonał SAP-Projekt, a generalnym wykonawcą obiektu jest BUDEXPORT sp. z o.o.

Inwestorem jest Marszałkowska 76 Office Center sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, której udziałowcami są JFK Development SA oraz SAP-PROPERTY sp. z o.o.

Głównym projektantem architektury zewnętrznej jest Waldemar Szczerba, natomiast projekty konstrukcji, architektury wewnętrznej oraz instalacji wykonane zostały przez pracownię SAP-PROJEKT sp. z o. o., spółki pełniącej funkcję inwestora zastępczego. Generalnym wykonawcą inwestycji jest BUDEXPORT sp. z o.o.

Zabudowa uzupełnia brakujący fragment wschodniej pierzei ulicy Marszałkowskiej i północnej pierzei ulicy Hożej na działce o powierzchni 614 m2. Budynek o stosunkowo niewielkich rozmiarach, z eleganckim holem wejściowym oraz witrynami od ulicy Marszałkowskiej i Hożej. Elewacja o regularnych kształtach, z naturalnego kamienia (piaskowca i granitu), z oknami w ramach z drewna mahoniowego oraz fragmentem przeszklonej ściany strukturalnej. Obiekt ma 11 kondygnacji nadziemnych z ok. 4.970 m2 powierzchni użytkowej oraz dwie kondygnacje podziemne przeznaczone na garaż, urządzenia i pomieszczenia techniczne.

Nowy biurowiec jest inteligentnym budynkiem klasy A z nowoczesnym systemem automatyki (BSM) oraz Zintegrowanym Systemem Zarządzania i Kontroli Budynku (IBSM), okablowaniem strukturalnym, nowoczesną siecią komputerową i systemem telekomunikacyjnym, klimatyzacją z regulacją temperatury powietrza oraz kontrolą ruchu osobowego i bezpieczeństwa wraz z całodobową ochroną. W pełni zautomatyzowany system parkowania pojazdów WÖHR zapewni 35 miejsc parkingowych w 2-poziomowym garażu podziemnym (w przypadku zapotrzebowania na większą ilość miejsc parkingowych istnieje możliwość wynajmu dodatkowych miejsc w krytym parkingu znajdującym się w pobliżu budynku.

Powierzchnie biurowe znajdują się na piętrach od 1-go do 10-go typu open space - dające możliwość swobodnego podziału wewnętrznego zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników. Na 11 kondygnacji przewidziano możliwość aranżacji dużej sali konferencyjnej wraz z zapleczem. 12 kondygnacja - techniczna.
Ok. 90 m2 holu wejściowego na parterze może zostać przeznaczone na powierzchnię handlowo-usługową z możliwością bezpośredniego połączenia z 1-szym piętrem.

Podstawowe dane techniczne:
powierzchnia całkowita budynku 8.220 m2
w tym: część podziemna 1.080 m2
część nadziemna 7.140 m2
powierzchnia netto: 6.990 m2
powierzchnia użytkowa 4.970 m2
współczynnik powierzchni użytkowej do powierzchni netto 71%
liczba miejsc parkingowych 35

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej