Marszałkowska 76 Office Center

2007-05-25 17:22

W centrum Warszawy powstaje biurowiec klasy A, który zostanie oddany do eksploatacji w III kwartale 2002 roku i przeznaczony na sprzedaż lub wynajem. Projekt konstrukcji wykonał SAP-Projekt, a generalnym wykonawcą obiektu jest BUDEXPORT sp. z o.o.

Inwestorem jest Marszałkowska 76 Office Center sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, której udziałowcami są JFK Development SA oraz SAP-PROPERTY sp. z o.o.

Głównym projektantem architektury zewnętrznej jest Waldemar Szczerba, natomiast projekty konstrukcji, architektury wewnętrznej oraz instalacji wykonane zostały przez pracownię SAP-PROJEKT sp. z o. o., spółki pełniącej funkcję inwestora zastępczego. Generalnym wykonawcą inwestycji jest BUDEXPORT sp. z o.o.

Zabudowa uzupełnia brakujący fragment wschodniej pierzei ulicy Marszałkowskiej i północnej pierzei ulicy Hożej na działce o powierzchni 614 m2. Budynek o stosunkowo niewielkich rozmiarach, z eleganckim holem wejściowym oraz witrynami od ulicy Marszałkowskiej i Hożej. Elewacja o regularnych kształtach, z naturalnego kamienia (piaskowca i granitu), z oknami w ramach z drewna mahoniowego oraz fragmentem przeszklonej ściany strukturalnej. Obiekt ma 11 kondygnacji nadziemnych z ok. 4.970 m2 powierzchni użytkowej oraz dwie kondygnacje podziemne przeznaczone na garaż, urządzenia i pomieszczenia techniczne.

Nowy biurowiec jest inteligentnym budynkiem klasy A z nowoczesnym systemem automatyki (BSM) oraz Zintegrowanym Systemem Zarządzania i Kontroli Budynku (IBSM), okablowaniem strukturalnym, nowoczesną siecią komputerową i systemem telekomunikacyjnym, klimatyzacją z regulacją temperatury powietrza oraz kontrolą ruchu osobowego i bezpieczeństwa wraz z całodobową ochroną. W pełni zautomatyzowany system parkowania pojazdów WÖHR zapewni 35 miejsc parkingowych w 2-poziomowym garażu podziemnym (w przypadku zapotrzebowania na większą ilość miejsc parkingowych istnieje możliwość wynajmu dodatkowych miejsc w krytym parkingu znajdującym się w pobliżu budynku.

Powierzchnie biurowe znajdują się na piętrach od 1-go do 10-go typu open space - dające możliwość swobodnego podziału wewnętrznego zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników. Na 11 kondygnacji przewidziano możliwość aranżacji dużej sali konferencyjnej wraz z zapleczem. 12 kondygnacja - techniczna.
Ok. 90 m2 holu wejściowego na parterze może zostać przeznaczone na powierzchnię handlowo-usługową z możliwością bezpośredniego połączenia z 1-szym piętrem.

Podstawowe dane techniczne:
powierzchnia całkowita budynku 8.220 m2
w tym: część podziemna 1.080 m2
część nadziemna 7.140 m2
powierzchnia netto: 6.990 m2
powierzchnia użytkowa 4.970 m2
współczynnik powierzchni użytkowej do powierzchni netto 71%
liczba miejsc parkingowych 35

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej