Kreisel inwestuje na Mazowszu

2009-09-30 11:16

Firma Kreisel Technika Budowlana rozpoczęła budowę kolejnej fabryki. Inwestycja o wartości 20 mln zł powstanie w Ostrołęce.

Hala powstanie na ponad 4-hektarowym terenie. Powierzchnia zabudowy wyniesie 3762 m kw. Znajdzie się tam zarówno hala produkcyjna jak i pomieszczenia biurowe. W fabryce produkowane będą głównie gipsy. W planach jest także budowa mieszalni wyrobów cementowo-wapiennych wraz z magazynem.

– Będzie to już dziewiąty zakład w Polsce – mówi Szczepan Gawłowski, prezes Kreisel Technika Budowlana. – Uruchomienie kolejnej inwestycji jest konieczne ze względu na zwiększające się zapotrzebowanie na nasze produkty. Dotychczasowe moce przerobowe nie nadążają z produkcją na rynek krajowy. Istnieje także potrzeba wsparcia rynków wschodnich, gdzie marka Kreisel znana jest od lat – dodaje.

Budowa fabryki będzie jedną z największych inwestycji przemysłowych w Ostrołęce. - Cieszymy się, że w dobie recesji znajdują się przedsiębiorcy, którzy nie boją się nowych inwestycji. Ostrołęka tworzy firmom przyjazne warunki do inwestycji, o czym świadczy chociażby budowa zakładu Kreisel. Nie ukrywam, że wpływa to pozytywnie na miasto, jego rozwój i zwiększenie zatrudnienia – mówił Janusz Kotowski, prezydent miasta Ostrołęki.

Zakład zostanie oddany do użytku w czerwcu 2010 r. Generalnym wykonawcą inwestycji w Ostrołęce jest firma Samson R. Teichgreber.

Fabryka firmy Kreisel
Autor: Image Public Relations
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej