Jest wykonawca dla Thespiana

2009-09-28 18:43
Thespian
Autor: materiały od agencji: PR time

35 mln zł wyniesie budowa wielofunkcyjnego obiektu przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Inwestor wybrał już generalnego wykonawcę. Będzie nim firma Eiffage Budownictwo Mitex SA.

Budynek, zaprojektowany przez biuro - Maćków Pracownia Projektowa, ma 6800 m2 powierzchni użytkowej. Thespian zostanie podzielony funkcjonalnie na przestrzeń biurową, handlową oraz mieszkalną. W tej ostatniej, ulokowanej najwyżej (od 3 do 8 piętra) będą mieściły się 32 apartamenty. Będą to lokale o powierzchniach od 70 do 230 m2. Mieszkania zostaną wykończone w standardach "pod klucz", niektóre z nich będą miały tarasy. Na kondygnacji podziemnej zaplanowano parking z 70 miejscami postojowymi.

Inwestorem budynku Thespian jest firma ING Real Estate Development. Wybrała ona na generalnego wykonawcę firmę Eiffage Budownictwo Mitex, która będzie wykonywać swoje zadanie przez ok. 14 miesięcy. Mitex przejmie plac budowy, już po wykonanych wcześniej pracach ziemnych. Odbywały się one w związku z budową tzw. ściany szczelnej.

Budynek wielofunkcyjny będzie miał neutralne, spokojne kolory. Również jego bryła będzie prosta i raczej nie wyróżni się z tłumu innych budynków. Liczne przeszklenia pozwolą doświetlić pomieszczenia naturalnym światłem. Lokalizacja Thespiana to ul. Powstańców Śląskich 1-3 we Wrocławiu. Główne wejście znajdzie się od strony Placu Powstańców Śląśkich.


W zakończonym 19 września tego roku VII Narodowym Festiwalu Architektury Mińsk 2009, w ramach Międzynarodowego Biennale dla Młodych Architektów Leonardo Award 2009, projekt Thespiana zdobył II miejsce w kategorii budynków wysokich. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Architektów Białoruskich (BUA) we współpracy m.in. z Międzynarodową Unią Architektów (UIA), Międzynarodowym Stowarzyszeniem Unii Architektonicznych (IAUA) i Radą Architektów Środkowej i Wschodniej Europy (ACCEE). Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 400 projektów z całego świata.

Thespian
Autor: materiały od agencji: PR time Thespian - główne wejście do budynku
Thespian
Autor: materiały od agencji: PR time Wartość kontraktu na budowę Thespiana wynosi ponad 35 mln złotych netto
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej