Ikea w Lublinie. Sprawdź kiedy wielkie otwarcie

2017-08-01 16:35
Ikea w Lublinie
Autor: materiał prasowy

To pierwsza Ikea w województwie lubelskim. Budynek z zewnątrz jest już prawie gotowy. Do centrum dotarły pierwsze partie produktów. Wewnątrz trwają prace związane z wykończeniem wnętrz.

W grudniu 2016 konsorcjum HOCHTIEF Polska i Mercury Engineering Polska rozpoczęły prace związane z budową centrum handlowego IKEA przy Alei Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Będzie to dziesiąty punkt handlowy firmy w Polsce i pierwszy w województwie lubelskim.

Otwarcie Ikei zaplanowano na przełom sierpnia i września 2017. W nowym sklepie meblowym zatrudnienie znajdzie 240 osób. Cały kompleks przy al. Spółdzielczości Pracy zajmie powierzchnię blisko 59 tys. m². Powierzchnia centrum handlowego z pasażem wyniesie prawie 29 tys. m². Znajdzie się w nim 70 lokali handlowo-usługowych. Sklep Ikea natomiast będzie miał powierzchnię 35 000 m². Zaprojektowano również parking, na którym znajdzie się ponad 2000 miejsc postojowych, z czego ok. 400 będzie zadaszonych.

W ramach zadania konsorcjum wykonało trzy 1-kondygnacyjne części: Convenience Center (ponad 18 tys. m² powierzchni), Strip Mall (ponad 9,3 tys. m²) oraz Atrium (875 m²), które ma być łącznikiem pomiędzy sklepem IKEA, a centrum handlowym.

Nazwa inwestycji: IKEA
Lokalizacja: Alea Spółdzielczości Pracy, Lublin
Funkcja: handlowa
Inwestor: Ikea
Zakończenie budowy: druga połowa 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej