Ikea w Lublinie. Sprawdź kiedy wielkie otwarcie

2017-08-01 16:35
Ikea w Lublinie
Autor: materiał prasowy

To pierwsza Ikea w województwie lubelskim. Budynek z zewnątrz jest już prawie gotowy. Do centrum dotarły pierwsze partie produktów. Wewnątrz trwają prace związane z wykończeniem wnętrz.

W grudniu 2016 konsorcjum HOCHTIEF Polska i Mercury Engineering Polska rozpoczęły prace związane z budową centrum handlowego IKEA przy Alei Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Będzie to dziesiąty punkt handlowy firmy w Polsce i pierwszy w województwie lubelskim.

Otwarcie Ikei zaplanowano na przełom sierpnia i września 2017. W nowym sklepie meblowym zatrudnienie znajdzie 240 osób. Cały kompleks przy al. Spółdzielczości Pracy zajmie powierzchnię blisko 59 tys. m². Powierzchnia centrum handlowego z pasażem wyniesie prawie 29 tys. m². Znajdzie się w nim 70 lokali handlowo-usługowych. Sklep Ikea natomiast będzie miał powierzchnię 35 000 m². Zaprojektowano również parking, na którym znajdzie się ponad 2000 miejsc postojowych, z czego ok. 400 będzie zadaszonych.

W ramach zadania konsorcjum wykonało trzy 1-kondygnacyjne części: Convenience Center (ponad 18 tys. m² powierzchni), Strip Mall (ponad 9,3 tys. m²) oraz Atrium (875 m²), które ma być łącznikiem pomiędzy sklepem IKEA, a centrum handlowym.

Nazwa inwestycji: IKEA
Lokalizacja: Alea Spółdzielczości Pracy, Lublin
Funkcja: handlowa
Inwestor: Ikea
Zakończenie budowy: druga połowa 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej