Hot Spring Bay – luksusowy kompleks apartamentowy w Szczecinie

2018-03-13 11:52
Hot Spring Bay
Autor: Tian Yu Hot Spring Bay - luksusowy hotel, apartamentowiec i nowoczesna marina w inwestycji Hot Spring Bay

Hot Spring Bay to ekskluzywna inwestycja apartamentowa, która ma powstać przy ulicy Portowej nad jeziorem Dąbie w Szczecinie. Inwestorem jest konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment. Jako pierwszy na działce powstanie hotel. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Hot Spring Bay
Autor: Tian Yu Wizualizacja hotelu Maritim, w tle po prawej apartamentowiec Spinaker

Budowa luksusowego kompleksu Hot Spring Bay zwanego też Zatoką Gorących Źródeł ma się rozpocząć już w październiku 2018. Jako pierwszy w inwestycji powstanie 5-gwiazdkowy hotel niemieckiej sieci Maritim. Powierzchnia użytkowa budynku będzie miała 48 000 m² i znajdzie się na niej ponad 450 pokoi. Ponadto w hotelu przewidziano duże centrum konferencyjne (1500 miejsc) i spa. Cały hotel oraz pozostałe obiekty, które powstaną w inwestycji mają być ogrzewane wodami termalnymi, które płyną pod ziemią. Ciekawostką jest to, że w łazienkach hotelowych będzie tzw. trzeci kurek z wodą solankową, poniweaż niedaleko hotelu powstanie geotermia. Budowa obiektu ma się zakończyć w połowie 2021 roku.

Oprócz hotelu Maritim w kompleksie Hot Spring Bay zostanie wybudowany również 17-piętrowy apartamentowiec Spinaker z 266 apartamentami. Apartamentowiec będzie połączony z hotelem podziemnym parkingiem, w którym powstanie 888 miejsc postojowych.

Projekt obydwu budynków powstał w pracowni projektowej Studio PZ Paweł Zaremba ze Szczecina.

Hot Spring Bay to nie tylko budynki. W miejscu starych, zaniedbanych obiektów i nabrzeży powstaje nowoczesna marina, która przez cały rok ma przyciągać turystów oraz miłośników aktywnego wypoczynku. Ta część inwestycji została dofinansowana przez marszałka województwa i ma być oddana do użytku do końca 2018 roku.

Hot Spring Bay
Autor: Tian Yu Hot Spring Bay to inwestycja chńskiej firmy Tian Yu

Nazwa inwestycji: Hot Spring Bay
Lokalizacja: ul. Portowa, Szczecin
Funkcja: apartamentwa, hotelowa
Inwestor: konsorcjum firm Tian Yu sp. z o.o. (lider), Recca Investment sp. z o.o.
Projektant: Studio PZ Paweł Zaremba w Szczecinie 
Generalny wykonawca: w trakcie wyboru
Całkowita powierzchnia: 48 000 m² (hotel niemieckiej sieci Maritim)
Liczba kondygnacji: 7 (hotel), 17 (apartamentowiec)
Rozpoczęcie budowy: październik 2018
Zakończenie budowy: połowa 2021 (hotel)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej