Wrocław. Hotel przy Placu Katedralnym – rusza II etap budowy

2017-08-16 14:33
Wrocław. Hotel przy Placu Katedralnym – rusza II etap budowy
Autor: Forum Architekci Projekt wnętrz wrocławskiego hotelu powstał w pracowni Medusa Group

Generalnym wykonawcą II etapu inwestycji jest STRABAG. Doprowadzenie obiektu do stanu deweloperskiego będzie kosztowało 54 mln zł netto. Oddanie do użytku nowego hotelu we Wrocławiu zaplanowano na marzec 2019.

Hotel powstaje na Ostrowie Tumskim obok archikatedry. To najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Pod koniec 2017 roku zakończył się I etap inwestycji, w którym obiekt został doprowadzony do poziomu terenu. Tu również wykonawcą był STRABAG.

Docelowo w 7-kondygnacyjnym hotelu o powierzchni użytkowej 12,633 m² znajdą się sale konferencyjne, sala balowa otwarta na ogród hotelu, 184 pokoje dla gości, restauracja oraz 53 miejsca parkingowe na kondygnacji podziemnej.

Nowy hotel będzie miał oryginalną fasadę wykonaną z klinkieru wpalanego metodą tradycyjną. Kolor cegły został dobrany w taki sposób, aby nawiązywał do otaczającej hotel gotyckiej architektury sakralnej.

Wrocław. Hotel przy Placu Katedralnym – rusza II etap budowy
Autor: Forum Architekci Generalnym wykonawcą hotelu we Wrocławiu jest STRABAG

Cegły klinkierowe elewacji układane będą na prefabrykowanych gzymsach z betonu architektonicznego na białym cemencie. Gzymsy zostaną przymocowane do stropów i nadciągów żelbetowych poprzez system łączników termoizolacyjnych co drugą kondygnację. Wewnątrz obiektu zaprojektowano ściany i stropy z betonu licowego bez dodatkowych wykończeń. Wszystkie instalacje elektryczne, zatopione będą w ścianach i stropach. Ze względu na szczególne wymagania konserwatorskie wszystkie instalacje i maszynownie, obsługujące budynek, zostaną wbudowane w jego kubaturę.

Autorem projektu hotelu jest pracowania Forum Architekci, a za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusa Group. Inwestorem jest spółka „Plac Katedralny JS Sp. z o.o. sp. k należąca do firmy Tacit Investment.

Lokalizacja: Hotel przy Placu Katedralnym we Wrocłaiu
Funkcja: hotel
Inwestor: spółka „Plac Katedralny JS Sp. z o.o.”  sp. k należąca do firmy Tacit Investment
Generalny wykonawca: STRABAG
Projektant: Forum Architekci
Powierzchnia użytkowa: 12,633 m²
Liczba kondygnacji: 7
Zakończenie budowy: marzec 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej