Handlowa Twierdza w Radomiu

2009-09-15 18:16
Twierdza Radom
Autor: Pracownia Urbano

Twierdza Radom – taką nazwę będzie nosiła nowa galeria handlowa w Radomiu. Nad jej projektem pracuje poznańskie biuro planowania i zagospodarowania przestrzennego Urbano sp. z o.o.

Inwestycja planowana jest na części terenu należącego niegdyś do większego kompleksu PKP. Znajdowały się tutaj barakowe budynki mieszkalne pracowników kolei. Po ich wyburzeniu grunty trafiły w ręce prywatnych właścicieli.

Nieruchomość, na której zlokalizowana będzie inwestycja położona jest w centrum miasta, przy ulicy księcia Józefa Poniatowskiego i ma powierzchnię 3764 mkw. Projektowany budynek będzie miał 6 kondygnacji – pięć naziemnych, przeznaczonych przede wszystkim na działalność handlową i biurowo-administracyjną oraz  jedną podziemną z przeznaczeniem na parking. Powierzchnia użytkowa w obiekcie wynosić będzie ok. 8760 mkw. Planowana powierzchnia zabudowy Twierdzy Radom to ok. 1460 mkw. Projekt galerii jest na etapie zamykania koncepcji funkcjonalnej, w fazie wejścia w etap projektowania architektoniczno-budowlanego.

Zamierzeniem projektanów z pracowni Urbano jest zapewnienie by architektura obiektu wpisała się w śródmiejski charakter zabudowy, a zastosowane elementy i detale architektoniczne nawiązywały do najbliższego otoczenia. - Planowane jest stworzenie w tym miejscu agresywnego, mocno eksponowanego budynku, który będzie równoważył przestrzeń i odpowiadał zarówno kubaturą jak i planowanym w galerii funkcjom - obiektom usytuowanym po drugiej stronie ulicy księcia J. Poniatowskiego – opowiadają autorzy projektu.

Generalny wykonawca inwestycji zostanie wyłoniony przez pracownię Urbano po wydaniu przez Urząd Miasta w Radomiu ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy, warunkach technicznych oraz po ukończeniu dokumentacji architektoniczno-budowlanej. 

Twierdza Radom
Autor: Pracownia Urbano
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej