Green Corner. Nowy biurowiec na mapie Warszawy

2011-02-25 10:03
Green Corner
Autor: Skanska Property Poland

Skanska Property Poland ogłosiła, że budynek Green Corner dostał prawomocne pozwolenie na budowę oraz otrzymał pre-certyfikację LEED. Kompleks biurowy, zlokalizowany u zbiegu Chłodnej i Wroniej, w samym sercu dzielnicy Wola, będzie posiadał 27 500 m kw powierzchni biurowych i handlowych klasy A, a oddanie do użytku planowane jest w 4 kwartale 2012 roku. Prace budowlane już się rozpoczęły. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska SA.

Green Corner to kompleks dwóch budynków biurowych, A i B. Biurowiec będzie posiadał 7 kondygnacji naziemnych oraz 265 miejsc postojowych zlokalizowanych w parkingu podziemnym. W budynku znajdzie się także specjalny podziemny parking dla rowerów. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o.

Kompleks biurowy Green Corner został zaprojektowany zgodnie ze standardami i polityką zrównoważonego budownictwa Grupy Skanska. Koncepcja zrównoważonego budownictwa zakłada wdrażanie nowych technologii i rozwiązań, które w sposób optymalny zaspokoją potrzeby obecnego społeczeństwa, nie wpływając negatywnie na potencjał rozwoju przyszłych pokoleń. W Green Corner zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania, które podnoszą komfort pracy, a jednocześnie są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Umożliwiają one oszczędne wykorzystanie energii i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Green Corner
Autor: Skanska Property Poland W Green Corner zastosowano nowoczesne rozwiązania, które podnoszą komfort pracy, a jednocześnie są bezpieczne dla środowiska naturalnego

Obiekt otrzymał platynową pre-certyfikację w systemie ratingowym LEED. LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego.

- Green Corner będzie pierwszym warszawskim biurowcem z platynową certyfikacją LEED, która oznacza najwyższe wyróżnienie w ratingu energooszczędnych, zielonych budynków. Efektywność zużycia energii oraz odpowiedzialność za środowisko to przyszłość. Chcieliśmy udowodnić i pokazać, że tworzymy budynek według najwyższych, światowych zielonych standardów. Posiadanie biura w zielonym budynku to mądra decyzja biznesowa, głównie w związku z faktem, że takie budynki tworzą lepsze, bardziej przyjazne środowisko pracy. Green Corner to nie tylko innowacyjny, rewolucyjny projekt, ale pierwszy w Warszawie budynek biurowy o najwyższej rangą certyfikacji. Stanowi również najlepszy przykład na zieloną politykę firmy Skanska – powiedział Grzegorz Strutyński, dyrektor regionalny w firmie Skanska Property Poland.

Green Corner
Autor: Skanska Property Poland Pośrodku kompleksu Green Corner ma znaleźć się dziedziniec wewnętrzny - miejsce relaksu dla pracowników

W chwili obecnej trwają prace wykonawcze garażu podziemnego, które potrwają 8 miesięcy. W tym czasie Skanska Property Poland zdecyduje, czy realizowana będzie również druga część kompleksu. Firma CB Richard Ellis jako wyłączny agent ds. wynajmu i marketingu budynku Green Corner prowadzi obecnie negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jeśli znajdą się najemcy na 70 proc. powierzchni biurowej, prace budowlane obejmą również budynek B. Inwestor nie wyklucza, że drugi etap kompleksu Green Corner może zostać zrealizowany w przyszłości.

Szacowany koszt całości inwestycji wyniesie 170 mln zł. Inwestor realizuje projekt z własnego kapitału, nie korzystając z kredytów bankowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej